دیدگاه : ۲
تحقق پیش بینی اقتصادآنلاین از بحران آب در خوزستان؛

تصاویر وحشتناک از خشک شدن دریاچه سد کرخه / هشدارها به واقعیت پیوست + عکس و فیلم

رسانه های محلی و همچنین صداوسیما گزارشی تکان دهنده از وضعیت منابع آبی سد کرخه منتشر کردند که نشانگر خشک شدن بخش اعظمی از آب پشت سد است.

اقتصادآنلاین-سهند اینانلو؛ صداوسیمای مرکز خوزستان و همچنین سایت اعتمادآنلاین تصاویری از وضعیت سد کرخه منتشر کردند که از محقق شدن پیش بینی دردناک اقتصادآنلاین از وضعیت منابع آبی در این استان خوزستان خبر می دهد. 

متاسفانه منابع خبری در استان گزارش می دهند که اوضاع ممکن است وخیم تر از آنچه امروز مشاهده می شود شده و عملا آبی برای آزادسازی باقی نماند.

لازم به یادآوری است که اقتصادآنلاین از اسفند ماه ۱۴۰۰ به این سو مدام از بحرانی بودن وضعیت منابع آبی در حوضه آبریز کرخه و متعاقب آن دشت عباس و هورالعظیم هشدار داده بود اما مسئولان ذیربط مدام وجود هرگونه مشکلی را رد می کردند. 

نکته نگران کننده اینجاست که بخش گسترده ای از اراضی منطقه، با وجود هشدارهای اقتصادآنلاین زیر کشت برنج رفته که یکی از آب‌بر ترین محصولات کشاورزی بوده و اهالی محل و همچنین عده ای از دلالان برنج با اتکا به منابع پشت سد کرخه اقدام به کاشت کرده اند. 

اما نکته نگران کننده تر وضعیت بحرانی هورالعظیم است که با این تفاسیر از دریافت حق‌آبه بهار و تابستان خود محروم خواهد ماند و مشکلات و بحرانهایی که در سال ۱۴۰۰ شاهد بودیم بازهم قابلیت تکرار خواهند یافت.

خشک شدن دریاچه سد کرخه

خشک شدن دریاچه سد کرخه

خشک شدن دریاچه سد کرخه

خشک شدن دریاچه سد کرخه

حجم ویدیو: 18.43M | مدت زمان ویدیو: 00:02:41
این مطلب برایم مفید است
۲۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • قربان حسن پور اسفراین
  ۰ ۰

  آب اگر نباشد همه چیز نابود میشه

 • حسین
  ۰ ۰

  نمونه ای از نحوه کشور داری است.
  فقط ذکر مصیبت بلدند .. و دیگر هیچ !!
  نه برنامه ریزی و نه برنامه اجرایی و اقدام هیچ !!

دیگر رسانه‌ها