واکنش نماینده قصر شیرین به حملات سایبری به برخی سامانه ها؛

کشورهای قدرتمندی مثل آمریکا و چین هم هک می شوند / ما هم هر زمان اراده کنیم می توانیم

شهریار حیدری نماینده قصر شیرین در مجلس در واکنش به حملات سایبری به برخی از سامانه‌ها، می‌گوید که گاهی اوقات کشورهای قدرتمندی مثل امریکا و چین هم هک می‌شوند. کشور ما هم چند بار مورد حمله هکرها قرار گرفته است ولی توفیقات زیادی حاصل نکرده‌اند. هک کردن بیشتر کار صهیونیست‌ها و جریان نفاق است که مرتب به دنبال این هستند که به هر شکل آسیبی به زیر‌ساخت‌ها یا جاهایی که مراجع عمومی است، وارد کنند که بیشتر آنان هم خنثی می‌شود.

کشورهای قدرتمندی مثل آمریکا و چین هم هک می شوند / ما هم هر زمان اراده کنیم می توانیم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، در هفته های اخیر سامانه‌های داخلی، یکی پس از دیگری مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند. در تازه‌ترین مورد، هم وب سایت «سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی» توسط گروه وابسته به منافقین (سازمان مجاهدین خلق) هک شده است. شهریار حیدری در خصوص این حملات سایبری، عنوان کرد: «بحث هک در دنیا متداول است. بالاخره یکی از جنگ‌ها، جنگ الکترونیکی است. گاهی اوقات کشورهای قدرتمندی مثل امریکا و چین هم هک می‌شوند. کشور ما هم چند بار مورد حمله هکرها قرار گرفته است ولی توفیقات زیادی حاصل نکرده‌اند.»

این نماینده مجلس اضافه کرد: «هم ما قدرت هک داریم و هم کشورهای دیگر اما بستگی دارد به اینکه در چه شرایطی و زمانی و با چه هدفی مورد حملات سایبری قرار گیرند. به طور کل این فناوری در اختیار دانشمندان همه کشورها قرار دارد و ما هم این قدرت را داریم. ولی هک کردن بیشتر کار صهیونیست‌ها و جریان نفاق است که مرتب به دنبال این هستند که به هر شکل آسیبی به زیر‌ساخت‌ها یا جاهایی که مراجع عمومی است، وارد کنند که بیشتر آنان هم خنثی می‌شود.»

حیدری افزود: «وزارت اطلاعات هم به طور مرتب به دستگاه‌های مختلف هشدار می‌دهد که مراقبت و نظارت ویژه داشته باشند. ما هم هر زمان که اراده کنیم می‌توانیم این کار را انجام دهیم چون این تکنولوژی در اختیار همه کشورها است.»

منبع: انتخاب
ارسال نظر

آخرین خبر ها