تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۴
با انتقاد از پراید ۲۰۰ میلیونی در صحن علنی مجلس؛

قالیباف: با ۵ هزار دلار می توان خودرو با کیفیت وارد کرد

رییس مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در تصویب کلیات طرح واردات خودرو گفت: در موضوع واردات خودرو، این گونه نیست که فقط خودرو وارد کنیم بلکه به تولید در داخل کشور هم توجه می شود.

اقتصادآنلاین، پرستو بهرامی‌ راد: محمدباقر قالیباف در جلسه علنی در پاسخ به تذکر علی بابایی کارنامی نماینده ساری در انتقاد از وضعیت بازار خودرو گفت: مصوبه واردات خودرو بعد از آن که در مجلس مورد بحث قرار گرفت، در دو جلسه مفصل در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شد که در آن جلسه بنده و رییس کمیسیون صنایع و معادن حضور داشتیم. در نهایت کلیات طرح واردات خودرو با یکی دو بند اصلاحی تایید شد.

وی با تاکید بر اینکه بحث خودرو در کشور مهم است، گفت: بحث های صورت گرفته در کمیسیون و مجلس درباره خودرو کارشناسی بوده است؛ در موضوع واردات خودرو، این گونه نیست که فقط خودرو وارد کنیم بلکه همان طور که در قانون آمده به موضوع تولید در داخل کشور هم توجه می شود اما در حال حاضر روش تولید در کشور اشکالات فنی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس مجلس با اشاره به جلسه مجمع تشخیص برای بررسی طرح واردات خوردو گفت: در جلسه مجمع تشخیص مفصل توضیح دادم که چطور باید وضعیت خودرو را در کشور اصلاح کنیم. در شرایطی قیمت تمام شده خودرویی مثل پراید ۲۰۰ میلیون تومان است که حتی با ارز حدود ۲۵ هزار تومان هم می توان خودروهایی با قیمت ۵ هزار و ۵۰۰ دلار با کیفیت بسیار عالی وارد کشور کرد.

وی ادامه داد: این موضوع خواسته مجلس بوده و مجمع هم همراهی کرد و در نهایت هم در ارتقای کیفیت تولید و قیمت تمام شده و تیراژ تولید موثر خواهد بود. از پافشاری مجلس و همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر می کنم.

 

حجم ویدیو: 3.28M | مدت زمان ویدیو: 00:01:26
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  شاید بشه با 5 هزار دلار سیسمونی خوب از ترکیه خرید ولی خودروی با کیفیت نمی شه تولید کرد.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اون وقت تکلیف رانتی که باید به اون ها بدیم چی میشه؟!

 • ناشناس
  ۲ ۰

  چرا فقط حرف میزنی عمل نمیکنی فقط بلدی بری بالا ممبر عمل کردن بلد نیستی استعفا بده برو دنبال سیسمونی موفق تر میشی فقط دروغ تحویل مردم‌میدی خدا ازتون نگذره

 • Hasan
  ۰ ۰

  درود بر دکتر قالیباف

دیگر رسانه‌ها