تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۸
اظهار نظر مشاور محمدباقر قالیباف در مورد سفر خانواده او؛

برای خانواده قالیباف بپا گذاشته اند

مشاور محمدباقر قالیباف در رشته توییتی نسبت به سفر خانواده رییس مجلس به ترکیه واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمود رضوی، مشاور محمدباقر قالیباف رییس مجلس در رشته توییتی نوشت: دو روز است که اذهان عمومی جامعه درگیر سفر ۳نفر از اعضاء خانواده رییس مجلس به ترکیه شده، سفری که الیاس قالیباف پسر بزرگ آقای قالیباف به نمایندگی از پدر آنرا خطای نابخشودنی اعلام و به صراحت گفت رییس مجلس با این سفر مخالف بوده و سفر برای خرید سیسمونی نیز نبوده است.

او ادامه داد: اطلاعات منتشره در فجازی سوالاتی به وجود آورد که به نظر باید یکبار آنها را مرور کرد و درخواست نمود که برخی نهادها به چند سوال کلیدی پاسخ دهند: ۱-آیا شناسائی داماد، دختر و همسر محجبه رییس مجلس با ماسک در فرودگاه ترکیه و در صف مردم، کاری عادی بوده و همه آنها را میشناسند؟!

هیچ کس از بارداری دختر آقای قالیباف مطلع نبوده و جز کنترل اطلاعاتی، هیچ روشی برای کشف آن به شیوه های دیگر هم وجود نداشته است. یک فعال توییتری چطور متوجه این موضوع و ساخت یک پروژه با همان هشتگ خاص شده است؟!

روابط عمومی شرکت معراج در مصاحبه ای صراحتا اعلام کرده این مسافران بار اضافه نداشته اند و در فرودگاه ترکیه هم هیچ اتفاق و درگیری ادعائی وجود نداشته، این سناریوی تخیلی را چه کسی ساخته و به این اکانت داده است؟

پرواز شماره۴۸۰۴معراج از استانبول به تهران ساعت ۱۹:۱۵به زمین نشسته که به طور طبیعی خروج مسافران از فرودگاه دو ساعت طول میکشد؛ کدام مسافری می توانسته این اطلاعات را طوری به اینها برساند که این آقا بعد از تحقیق از معراج و بررسی و یقین!، در ساعت ۲۲:۵۴ توئیت خود را منتشر کند؟

غیر از زمان، همانطور که بقیه گفته اند این سوال همچنان بی‌پاسخ مانده که آیا اطلاعات شخصی مسافرین را جز به مراجع ذیصلاح یا محافل امنیتی خاص می‌دهند؟ چطور این اطلاعات به دست پروژه ‌بگیران رسیده است؟

همین چند سوال و سوالات مطرح نشده دیگر و مدارک قبلی موجود که تا امروز اجازه طرح آن را ندارم، نشان میدهد که این پروژه هم مانند چند پروژه قبلی یک پروژه امنیتی بود و قاعدتا مثل همیشه پروژه بگیران عمله‌ی مقاصد محافل امنیتی سیاسی شده اند که منافعشان به خطر افتاده است.

در حالی که انبوهی از وظایف دستگاه های امنیتی روی زمین مانده و صدای دلسوزان و مردم درآمده، معنای بپا گذاشتن برای خانواده قالیباف در سفر شخصی چیست؟

در همه این موارد آنهائی که باید بفهمند دیر میفهمند ولی یک خطای فردی با اشراف و عملیات لحظه ای محافل امنیتی تبدیل به پروژه علیه کل نظام می شود. آیا حق نداریم فکر کنیم موضوع بسیار فراتر از ماجراجویی آدم های بدنام بوده و پای یک نهاد در میان است؟ آن نهاد کجاست؟

آیا قرار است دستگاه‌های امنیتی قضائی کشور، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه باز هم همچون بارهای قبل بنشینند و نظاره کنند که محافل امنیتی سیاسی برای حذف رقبای سیاسی خود، کشور و اذهان عمومی را به هم بریزند؟! گیریم به قالیباف لطمه وارد شد، هدف بعدی اینها چه کسی و کجاست؟

استقامت و پایداری قالیباف برای مردم و نظام، منافع و آینده چه کسانی را به خطر انداخت که بعد از مقاومت های اخیر او در مقابل ناکارآمدی ها و تجاوزات به حقوق ملت، محافل پشت پرده ناچار به پروژه سازی شده اند؟از دستگاه های امنیتی توقع است که تکلیف این محفل یا نهاد را معین بکنند!

عذرخواهی توسط خانواده قالیباف در همان ساعات اول صورت گرفت؛ اما یکبار برای همیشه این موضوع تعیین تکلیف شود، کدام محفل یا نهاد برای خانواده مردم بپا می گذارد، با دروغ، آبروی دیگران را به بازی می گیرد و حیثیت نظام و آرامش مردم را برهم میریزد؟ یک بار باید ایستاد و کوتاه نیامد!

این مطلب برایم مفید است
۱۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  نشت اطلاعات شخصیِ مستضعفین کار شایسته ای نمی باشد!

 • ناشناس
  ۶ ۰

  سفر تو ماه مبارک رمضان برای یک امر غیر واجب با همراهی زن قالیباف که شرعا باید اجازه و رضایت همسرش رو برای سفر داشته باشه جای اینگونه ماسمالی ها نیست.خجالت بکشین که ۷۰ درصد مردم زیر خط فقرن و شماها از پول جیب اونها واسه خودتون تجملاتی زندگی می کنین.

 • هموطن
  ۴ ۰

  اینا دیگه عذر بدتر از گناهه عذرخواهی از مردم اینقدر سخته

 • ح یعقوبی
  ۳ ۰

  آقای قالیباف کسی برای شما بپا نزاشته، اگه بپایی حس می‌کنی هست در میان چهار درصدی پیداش کن!!

 • محمدرضا
  ۰ ۸

  درود بر اقای قالیباف
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
  همه اینها شبکه های نفوذ هستن

 • پورمحمد
  ۰ ۰

  قالیباف و دار و دسته اش به دلیل مدارس غیر انتفاعی خود یکی از دلایل پایین بودن حقوق معلمان هستند.

 • انید
  ۰ ۰

  چرا اینقدر جوش میزنید؟ هواپیمای اوکراینی را یادتون رفته؟ یک هفته صبر کنید تا کلیپ کاملش را پخش کنند.

 • روح الله احمدی.از دورود لرستان شهرمن با دریاچه زیبای گهر میشناسنش
  ۰ ۰

  بگو اقای قالیباف وزای روحانی ایتالیا وکانادا میرن برای خرید .پس خودت کجای میری ؟ معلومه که شماها همه آدمهای دو رو نادرستی هستید ..آه این ملت میرسه وای با اون روز

دیگر رسانه‌ها