کد خبر 578255

گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش این هفته معرفی می‌ شود؟

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از احتمال معرفی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در هفته پیشِ‌رو خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا احمدی عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان احتمالی معرفی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به مجلس برای اخذ رأی اعتماد، گفت: تاکنون گزینه‌های متعددی برای این پست مطرح شده‌اند که هنوز نهایی نشده است.

وی با بیان اینکه هنوز دولت به‌شکل رسمی گزینه‌ای را به مجلس معرفی نکرده است، ادامه داد: احتمال اینکه رییس‌جمهور در هفته جاری گزینه پیشنهادی را به مجلس معرفی کند وجود دارد.

نماینده رشت در مجلس با تأکید بر اینکه هفته آینده مجلس جلسه علنی خواهد داشت و پس از آن نمایندگان یک هفته برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند، عنوان کرد: با توجه به اینکه در زمان حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه، زمان دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی به اتمام می‌رسد بهتر است رییس‌جمهور در هفته جاری وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس چون وزیر پیشنهادی باید طی یک هفته در مجلس حضور پیدا کند و برنامه‌های خود را  برای نمایندگان ارائه کند، لازم است با توجه به میزان وقت باقی‌مانده هرچه سریع‌تر وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شود.

احمدی ادامه داد: با وجود این، اگر گزینه پیشنهادی دولت هفته آینده به مجلس معرفی شود،‌ با توجه به اهمیت موضوع، در کمیسیون آموزش در روزهای تعطیلی مجلس با برگزاری جلسات فوق‌العاده به بررسی برنامه گزینه پیشنهادی دولت می‌پردازیم.

ارسال نظر