کد خبر 576303
یک نماینده مجلس:

قانونی مانع استخدام رانتی در دولت شود

نماینده مردم گچساران در مجلس به انتقاد از جولان بی کاری و استخدام افراد غیر بومی در استان های نفت خیز پرداخت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید ناصر حسینی پور نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور  جلسه علنی امروز یکشنبه ۸ آبان ماه اظهار کرد: هفته گذشته در بازدید از حوزه انتخابیه از هر ۱۰۰ درخواست مردمی بیش از ۹۰ نفر جوانان تحصیل کرده جویای کار بودند آن هم در شهرستانی که ۲۰ درصد نفت کشور را تولید می‌کند.  

وی در ادامه بیان کرد: بیش از ۷ هزار جوان فقط به من پیام داده اند که برای شغل آن‌ها کاری کنیم. در اوج بحران بی کاری در پتروشیمی این استان افرادی غیر بومی استخدام می‌شوند و حقوق‌های چند ده میلیون تومانی می‌گیرند.

این نماینده مجلس  تاکید کرد: درخواستم از دولت این است که برای برقراری عدالت قانونی مصوب شود که از یک خانواده ۲ تا ۳ نفر در یک مجموعه مشغول به کار نشوند و در این زمینه ممنوعیت ایجاد شود.  جوانان این شهرستان با ماشین‌های اجاره‌ای حمل بار غیرقانونی می‌کنند و در نهایت کارشان به دادگاه و زندان می‌افتد و در مقابل ما شاهد قاچاق محموله‌های ساماندهی شده نور چشمی‌های رانت خواری هستیم که کانتینر هایشان را بدون مشکل به پایتخت می‌آورند.   

وی در ادامه با بیان اینکه حتی نگهبانی خطوط لوله نفت و گاز را به محلی‌های این منطقه نمی‌دهند خاطر نشان کرد:   روح الله برازیده فرزند شهید یاسوجی را فراموش نکنیم او همین هفته قبل از درد فقر و بی کاری در مقابل سازمان بنیاد شهید خودش را آتش زد تا دردش شنیده شود. برای حل این مشکلات جدی نیازمند توجه جدی دولت هستیم.  

ارسال نظر