کد خبر 551327

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تشریح کرد؛

شرط ساخت سالانه ۱میلیون واحد مسکونی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در طرح اقدام ملی به مردم وعده تولید انبوه مسکن معادل ۲۰درصد از نیازشان را بدهیم و در تحویل همین تعداد واحد مسکونی نیز ناکام باشیم، به هیچ عنوان عملکرد پذیرفته‌ای نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن، گفت: شروع طرح اقدام ملی با برآورد غلط نیاز به مسکن همراه بود و واحدهای در نظر گرفته شده کمتر از 20 درصد از نیاز سالانه به مسکن بر اساس طرح جامع را در بر می‌گرفت.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات ضمن بیان اقدامات ناکافی وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن گفت: اینکه به مردم وعده تولید انبوه مسکن معادل 20 درصد از نیازشان را بدهیم و در تحویل همین تعداد واحد مسکونی نیز ناکام باشیم، به هیچ عنوان عملکرد پذیرفته‌ای نیست.

در طول 3 سال گذشته چیزی جز وعده تکمیل طرح اقدام ملی نصیب مردم نشد

وی با اشاره به اینکه از ابتدای روی کار آمدن آقای اسلامی مقرر بود، طرح اقدام ملی در انتهای سال 99 به اتمام برسد، افزود: متاسفانه در طول 3 سال گذشته چیزی جز وعده اتمام پروژه به مردم نرسیده و از آن طرف وزارت راه می‌گوید، مردم استقبال نکردند، خب طبیعی است، در شرایط بی اعتمادی که به دولت و عملکرد وزارت راه وجود دارد، مردم از این طرح استقبال نکنند.

شاکری با اشاره به این مساله که وزیر فعلی راه و شهرسازی مدعی بود، برآورد طرح اقدام ملی مسکن بر اساس کار دقیق کارشناسی صورت پذیرفته است، گفت: وقتی شما معتقدید، ساخت 400 هزار مسکن در 2 سال بر اساس برآورد دقیقی انجام شده است، چگونه این روزها از ساخت سالانه 1 میلیون مسکن سخن می‌گویید.

ساخت سالانه 1 میلیون مسکن، نیازمند تغییر نگرش در وزارت راه و شهرسازی

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این مساله که ساخت سالانه 1 میلیون مسکن نیاز فوری کشور است، تاکید کرد: بدون شک این پروژه عظیم نیازمند تغییر نگرش جدی در وزارت راه و شهرسازی است و مجلس نسبت به این مساله بسیار حساس است.

شاکری در پایان ضمن اعلام پیگیری مجلس نسبت به پیشرفت پروژه طرح اقدام ملی مسکن، گفت: بر اساس آخرین آمار کمتر از 40 هزار واحد مسکونی از پروژه‌های طرح اقدام ملی به مرحله پی‌ریزی رسیده‌اند و عملکرد وزارت راه و شهرسازی در این حوزه نامناسب است، با این وجود مجلس پیگیر مساله مردم و تکمیل سریع این پروژه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر