کد خبر 550948

قالیباف در دیدار با رییس مجلس قرقیزستان؛

ایران می‌تواند پاسخگوی نیازهای صادراتی و وارداتی قرقیزستان باشد

رییس مجلس شورای اسلامی سطح روابط اقتصادی با قرقیزستان را متناسب با ظرفیت‌های موجود ندانست و تصریح کرد: امکانات حمل و نقلی خوبی در بنادر جنوبی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که می‌تواند پاسخگوی کامل نیازهای صادرات و واردات قرقیزستان باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف عصر امروز با تالانت مامیتوف رییس مجلس قرقیزستان که برای شرکت در مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران به تهران سفر کرده است، دیدار و گفت وگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار در سی امین سال روابط جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان، مناسبات دو کشور را دوستانه و مبتنی بر احترام متقابل خواند و افزود: پیوندهای دیرینه میان مردم دو کشور می تواند زمینه تقویت همکاری در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی بویژه پارلمانی شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت ارتباطات میان مجالس دو کشور، گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش ارتباطات بویژه روابط پارلمانی با مجلس قرقیزستان استقبال می کند و آن را موجب توسعه مناسبات و تحکیم و تقویت همکاری‌های فیمابین می‌داند.

قالیباف سطح روابط اقتصادی میان دو کشور را متناسب با ظرفیت‌های موجود ندانست و تصریح کرد: امکانات حمل و نقلی خوبی در بنادر جنوبی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که می تواند پاسخگوی کامل نیازهای صادرات و واردات قرقیزستان باشد.

وی در پایان گفت: از مواضع دولت قرقیزستان برای تحقق عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای تشکر می‌کنیم.

تالانت مامیتوف رییس مجلس قرقیزستان در ابتدای این دیدار ضمن تبریک به دولت و ملت بزرگ جمهوری اسلامی ایران در مورد برگزاری موفقیت آمیز انتخابات اخیر ریاست جمهوری، برای دولت جدید ایران آرزوی موفقیت کرد.

رییس مجلس قرقیزستان در ادامه با اشاره به تاثیر همه گیری کرونا در کاهش سطح اقتصادی دو کشور، گفت: متاسفانه در شرایط کرونا، همکاری های اقتصادی و تجاری فیمابین کاهش یافته است، امیداوریم با اجرایی شدن توافقات امضا شده و سرمایه گذاری های مشترک، مراودات فیمابین بیش از پیش ارتقا یابد.

وی در پایان ضمن تشریح روند انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی کشور متبوعش از برگزاری انتخابات پارلمانی قرقیزستان در پاییز سالجاری خبر داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر