کد خبر 528956

عضو کمیسیون قضایی مجلس اعلام کرد؛

مصوبه کمیسیون قضایی برای الزام به سنددار کردن زمین‌ های کشاورزی

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: با مصوبه امروز کمیسیون سنددار شدن زمین‌های کشاورزی ا لزامی شد و ظرف مدت زمان قانونی باید این کار انجام شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در جلسه امروز کمیسیون قضایی مجلس طرح اصلاح قانون اسناد رسمی اعاده شده از سوی شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیه ایرادات آن از سوی اعضای کمیسیون اصلاح و برای رسیدگی در صحن مجلس به هیات رییسه ارسال شد.

حسینعلی حاجی دلیگای نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام این خبر افزود: شورای نگهبان به این مصوبه ۱۰ ایراد گرفته بود که هر ۱۰ ایراد در جلسه امروز رفع و مصوبه برای بررسی در صحن مجلس به هیات رییسه ارسال شد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت:‌ براساس مصوبه امروز کمیسیون در جریان اصلاح این طرح تمامی زمین‌های کشاورزی باید سنددار شود و کاربری آنها باید در اسنادشان ذکر شود.

وی افزود: همچنین طبق این مصوبه کار سنددار شدن زمین‌های کشاورزی ظرف مهلت تعیین شده در این مصوبه باید انجام شود و زمین‌های کشاورزی هم که از قبل سندار بوده‌اند چنانچه در اسناد آنها اشکال و ایرادی هست در این مدت زمانی باید اصلاح شود والا مسئولیت قانونی این ایرادات و اشکالات متوجه مالکان آنها خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر