کد خبر 522947
نایب رییس مجلس مطرح کرد؛

آخرین خبر از بسته حمایتی مجلس برای مدافعان سلامت

نایب رییس مجلس جزییات بسته حمایتی پارلمان برای مدافعان سلامت را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سید امیرحسین قاضی زاده‌ هاشمی نایب رییس مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی عنوان کرد که دستیابی به مسکن، ارمغان مجلس برای تلاشگران و مدافعان عرصه سلامت خواهد بود.

متن کامل یادداشت نایب رییس مجلس در مورد حمایت از مدافعان سلامت به شرح زیر است:

دستیابی به مسکن، ارمغان مجلس برای تلاشگران و مدافعان عرصه سلامت خواهد بود. ارتقا کیفیت زندگی مدافعان سلامت با تسهیل شرایط در تامین مسکن مسیری است برای تضمین سلامت جامعه. 

رونمایی از بسته حمایتی فعلی ، مسیر توسعه نظام عدالت را هموار خواهد نمود و سهم بزرگی در برقراری جامعه سالم خواهد داشت. 

تغییر ساختار با نگاهی نو برای دستیابی به مسکن جهت مدافعان سلامت در قالب‌های واگذاری مسکن و یا زمین، واگذاری منازل اجاره به شرط تملیک، ارائه تسهیلات بانکی بلند مدت با کارمزدهای حداکثر 4 درصدی ، ودیعه مسکن، کمک‌های بلاعوض، معافیت از هزینه‌های مرتبط بر حسب شرایط پیگیری خواهد شد.

در این بسته حمایتی، میزان تسهیلات بانکی به ازای هر واحد مسکونی، یکصد و شصت میلیون تومان در شهرهای با بیش از یک میلیون نفر جمعیت و در سایر شهرها و روستاها یکصد میلیون تومان می‌باشد و افزایش سطح تسهیلات در سالهای آتی، براساس نرخ تورم اعمال خواهد شد.

در این طرح،  تسهیلات لازم و همچنین چگونگی رفع موانع برای تامین مسکن مدافعان سلامت ارزیابی شده و تا نهایی شدن آن پیگیری خواهد شد.

ارسال نظر