کد خبر 522158

عضو هیات رییسه مجلس؛

اجرای قانون جدید چک محیط کسب و کار را بهبود می‌بخشد

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه قانون جدید چک مبادلات مالی را تسهیل و فضای کسب وکار را بهبود می‌دهد، گفت: این قانون پشتیبان و تسهیل کننده فعالیت‌های بازرگانی و اقتصادی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره اجرای قانون جدید چک گفت: ثبت سیستمی چک در سامانه صیاد از ابتدای امسال درحال انجام است. این موضوع یکی مهمترین بندهای قانون جدید است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای قانون جدید چک در کاهش چک‌های برگشتی و مخاطرات مربوط به چک تاثیرگذار بوده است، افزود: معتقدیم این قانون باید به طور کامل اجرا شود. قانون جدید چک مبادلات مالی را تسهیل و فضای کسب و کار را بهبود می دهد. به عبارتی این قانون پشتیبان و تسهیل کننده فعالیت های بازرگانی و اقتصادی است.

حاجی دلیگانی درخصوص ثبت سیستمی چک در سامانه صیاد گفت: ثبت سیستمی چک در سامانه صیاد به دلیل وجود زیرساخت های ارزیابی در سامانه از صدور چک‌های بلامحل جلوگیری می کند. ثبت سیستمی شاید در آغاز کار قدری دشوار و برای مردم ناآشنا باشد اما رفته رفته مرسوم خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    خود گویم خود خندم عجب مرد هنرمندم آقای دیلگانی وقت چک موجودی ندارد ولی اعتبار دارد چک بایستی شکایت بشود بانک یا شما که قانون را تصویب کردید به محض اینکه چک موجود نداشت بانک بایستی خودش کسر موجودی را پرداخت کند والا الان مشکلات بازار دوچندان شده چرا هیچ وقت بانک ضرر نمیکند و هرگز در ضرر شریک نیست