کد خبر 517695

نمایندگان خواستار شدند؛

تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر قرارداد ایران و چین

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست تعدادی از نمایندگان برای تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند راهبردی بین دولت های ایران و چین گفت: این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا بررسی و سپس برای رأی گیری در دستور قرار می گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس در جلسه صحن علنی امروز (یکشنبه 15 فروردین) قوه مقننه، درخواست تعدادی از نمایندگان در راستای اجرای ماده 40 آیین نامه داخلی مجلس برای تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند راهبردی و همکاری بین دولت های ایران و چین را قرائت کرد.

وی  افزود: ماده 40 آیین نامه داخلی مجلس اشاره دارد که در مسائل مهم و استثنائى که براى کشور پیش مى ‌آید و دراین خصوص تشکیل کمیسیون ویژه‌ براى رسیدگى و تهیه گزارش ضرورت پیدا مى ‌کند، به پیشنهاد حداقل پانزده نفر از نمایندگان و تصویب مجلس، این کمیسیون تشکیل مى ‌شود. اعضاى کمیسیون ویژه که پانزده نفر خواهند بود، مستقیماً در جلسه علنى توسط نمایندگان با رأى مخفى و اکثریت نسبى انتخاب خواهند شد. هیأت رییسه کمیسیون ویژه همانند دیگر کمیسیون‌ها انتخاب خواهد شد.

در ادامه محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما در جلسه امروز مجلس که از ساعت 8 و 15 دقیقه به صورت غیرعلنی آغاز شده است، در ارتباط با سند راهبردی همکاری بین دولت های ایران و چین صحبت کردیم. تعدادی از نمایندگان نیز در راستای ماده 40 درخواست تشکیل کمیسیون ویژه برای نظارت بر اجرای این سند دادند. این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مجلس به طور منظم باید اجرای این سند را رصد و پیگیری کند، لذا موضوع را در هیات رییسه بررسی و سپس برای رأی گیری در دستور کار قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر