کد خبر 512520

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح کرد؛

آخرین تصمیمات در خصوص طرح مهریه کمیسیون قضایی مجلس

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به بررسی‌های طرح مهریه در کمیسیون متبوع خود تاکید کرد: تاکید ما در این طرح بر این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت شود، اما اگر دو طرف قصد داشتند مهریه را سکه و به صورت عندالمطالبه پرداخت و دریافت کنند دیگر زندان در این موضوع به صورت کلی حذف باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسن نوروزی با اشاره به آخرین تصمیمات در خصوص طرح مهریه کمیسیون قضایی مجلس گفت: ما تا آخرین لحظات در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بر روی این طرح کار می کردیم که مجلس مشغول بررسی بودجه ۱۴۰۰ شد، ان شاءالله اتمام کار این طرح از اولین اقدامات کمیسیون در سال آینده خواهد بود.

وی افزود: اعتقاد ما این است که مهریه یک معامله خصوصی است که میان دو طرف اجرا می شود، اراده ما در این طرح بر این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت شود، اما اگر دو طرف قصد داشتند مهریه را سکه و به صورت عندالمطالبه پرداخت و دریافت کنند دیگر زندان در این موضوع به صورت کلی حذف باشد و موضوع به گونه ای باشد که حکومت اسلامی و دادگاه ها گرفتار این امر نباشند یعنی دیگر تعیین هزار سکه و درگیر کردن دادگاه ها معنایی ندارد.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عنوان کرد: اول اراده ما این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدا پرداخت شود ولی اگر اراده دو طرف بر این است که مهریه به صورت سکه و عندالمطالبه باشد تضمین خاصی در نظر بگیرند و  سقف آن ۱۱۴ سکه و بیشتر از آن هم ممنوع باشد.

وی در پایان اضافه کرد: قصد داریم کاری کنیم مهریه که یک نوع هدیه است به چالشی برای جوانان و نظام تبدیل نشود، اقدامات ما در این طرح در قالب اصلاح چند مواد از قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و قانون حمایت خانواده در حوزه مهریه انجام می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • بی‌پناه
    ۱ ۰

    واقعن‌درسته‌زندان‌رفتن‌برای‌مهریه‌اصلان‌‌معنی‌نداره.

  • محمدرضا پاسبان
    ۰ ۰

    سلام به نظر من باید قانون مهریه ابتدا و انتهاش مشخص باشه و در حد توان مرد .نظر آقای نوروزی خیلی خوبه من کارمندم ده ساله دارم سکه میدم . ندم با مامورمیاد دم درب اداره آبرومو میبره به نظر شما گناه من چیه که خود زن باعث طلاق شده و الان من بدبخت نه خونهدارم نه ماشین و با زن و دو بچه جدید و مستاجر چکار بکنم ؟ تا کی باید سکه بدم ؟ کی برا بچه هام بتونم یه خونه ای یا ماشینی بگیرم اینا چ گناهی دارن