کد خبر 509040

اسماعیلی مطرح کرد؛

پیشنهاد جدید نمایندگان برای افزایش حقوق کارمندان

نایب رییس کمیسیون اجتماعی از پیشنهادات جدید نمایندگان برای افزایش حقوق کارمندان در سال آینده خبر دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ولی اسماعیلی نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به افزایش حقوق کارگران در سال آینده گفت: در لایحه بودجه که دولت به مجلس ارائه کرده، پیش بینی افزایش ۲۵ درصدی شده است که در کمیسیون تلفیق نیز این موضوع تصویب شده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس پیشنهادات جدیدی  برای افزایش حقوق کارمندان در سال آینده دارند و نظر وکلای ملت برای این افزایش حدود ۳۵ درصد است.

نماینده گرمی بیان کرد: دولت مخالف افزایش ۳۵ درصدی حقوق‌هاست و اعلام کرده منابع لازم برای این مقدار افزایش را ندارد، از یک سو در لایحه بودجه سال آینده میزان فروش نفت افزایش پیدا کرده و از سوی دیگر فشار اقتصادی فراوانی به کارگران و کارمندان وارد می‌شود به اعتقاد نمایندگان می‌توان این افزایش را برای سال آینده در نظر گرفت.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: بحث پلکانی افزایش حقوق کارمندان در سال آینده فعلا در مجلس مطرح نیست؛ البته درباره افزایش حقوق‌ها باید نمایندگان در صحن علنی پارلمان که احتمالا هفته آینده است تصمیم گیری کنند.

اسماعیلی درباره افزایش حقوق کارگران در سال آینده، گفت: میزان افزایش حقوق کارگران نیز باید در جلسه سه جانبه بین نماینده کارگران، کارفرمایان و دولت در چند روز آینده تعیین شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • دکترعبداله
    ۰ ۰

    ۲۵ درصد یکسان برای همه و ۱۰ درصد پلکانی که به عدالت هم نزدیکتر است. مجموع افزایش ۳۵ درصد لحاظ شود

  • سید محمد سلامی پور
    ۰ ۰

    پیش ازهرگونه افزایش حقوق کارمندان دولت باید بند پ ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه باطل شود تا افزایش حقوق طبق ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری انجام شود.دولت ومجلس چون خودشان دربهره مندی از مزایای ماده ۷۱قانون مدیریت خدمات کشوری سهیم هستند تمایلی به اجرای کامل این قانون ندارند.