کد خبر 493359

قالیباف طرح اصلاح قانون انتخابات را متوقف کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی بدلیل نادیده گرفتن سیاستهای کلی نظام درباره اصلاح قانون انتخابات (ابلاغی مقام معظم رهبری)، طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را از دستور کار خارج کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، عباس آخوندی در یادداشت کوتاهی در این باره نوشت:"آقای رییس مجلس امروز مفاد یادداشت اینجانب در مغایرت مفاد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات رییس جمهوری با قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی رهبری در باره انتخابات را تکرار و آن را برای اصلاح به کمیسیون بازگشت دادند و جلسه فردا را به رسیدگی به بودجه اختصاص دادند. شگفت است که تا کنون ایشان و سایر نمایندگان از این مغایرت آشکار آگاه نبوده‌اند، تا این حد وقت مردم را گرفتند و ذهن ها را نگران کردند."

گفتنی است در بند14 سیاستهای کلی نظام در باره انتخابات آمده است: ثبات نسبی قوانین انتخابات در چارچوب سیاست‌های کلی و تغییر ندادن آن برای مدت معتنابه، مگر به ضرورت و با تصویب تغییرات با رأی حداقل دوسوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خسته نباشی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  باز هم تخت گاز ؟

 • ناشناس
  ۴ ۳

  اینا نماینده 20در صد جامعه هستند بعضی از حضرات بیست درصد هم رای نیاوردند سرشان انداختن پایین و قانون تصویب میکنند ....یکی دستشان بگیره

 • یک دوست
  ۲ ۳

  بفرمایید تا یک نفر درست پیدا شد به او بتازید! هر که از خود نباشد را قبول ندارید؟ این دوگانه بازی ها را بگذارید کنار به کشور کمک کنید.هر کس که ایران دوست باشد باید برای تغییر و بهبود وضع کشور در حد خود کمک کند.