کد خبر 490022

در جلسه علنی امروز؛

نمایندگان مجلس با اصلاح ساختار بودجه کل کشور موافقت کردند

نمایندگان مجلس شورای در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۵ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور با اصل ماده واحده بندها و اجزای آن با ۲۰۶ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  تسنیم،  همچنین نمایندگان مجلس  با حذف بخش «از تاریخ ابلاغ این قانون کلیه قوانین و مقررات عام و خاص مغایر این قانون کان لم یکن تلقی می گردد» در بند (ج) طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور با 135 رأی موافق، 60 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 246 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 

احمد امیرآبادی فراهانی در خصوص ابهام موجود در بند (ج) طرح مذکور گفت: در این بخش آمده که از تاریخ ابلاغ این قانون کلیه قوانین و مقررات عام و خاص مغایر این قانون کان لم یکن تلقی می گردد؛ ابهام بر این است که کلیه قوانین و مقررات بخش زیادی را شامل می‌شود که با وجود این مطلب در بحث اجرا با مشکلاتی مواجه می‌شویم از این رو پیشنهاد این بخش از بند(ج) را مطرح می‌کنم.

 محمدباقر قالیباف ضمن موافقت با پیشنهاد حذف بخشی از بند (ج) طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور به منظور رفع ابهام گفت: این ابهام وجود دارد؛ اگر در این بخش بیاوریم که همه قوانین عام و خاص با این احکام بودجه کان لم یکن تلقی شود بسیاری از قوانین حذف می‌شوند در صورتی که بودنشان لازم است و این هدف ما نیست و اگر به کمیسیون هم برگردانیم زمانی را سپری خواهد کرد که در شرایط فعلی مصلحت نیست. همچنین همکاران به صورت موازی بحث تنقیح قوانین را انجام می‌دهند لذا پیشنهاد حذف این بخش را وارد می دانم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر