کد خبر 484451

رئیس دانشگاه فرهنگیان در کمیسیون آموزش؛

۵۵هزار نیروی جدید وارد آموزش و پرورش می‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس درباره توضیحات رئیس دانشگاه فرهنگیان در این کمیسیون گفت: مقرر شده ۵۵ هزار فارغ التحصیل تا مهر آتی تحویل آموزش و پرورش شود و مصاحبه ۱۶۰ عضو هیات علمی جدید این دانشگاه هم تمام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حجت الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات نشست امروز (سه شنبه 4 آذر) این کمیسیون اظهار داشت: پیش از آغاز جلسه این کمیسیون یک ساعت اعضای هیأت رئیسه مباحث مربوط به کمیسیون آموزش را بحث و بررسی کردند و سپس خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در صحن کمیسیون حاضر شده و گزارشی را از آخرین اقدامات و عملکرد این دانشگاه به نمایندگان ارائه کرد.

وی با بیان این که بعد از ارائه گزارش رئیس دانشگاه فرهنگیان، نمایندگان مجلس سوالات و  ابهامات خود را در مورد کمیت و کیفیت این دانشگاه، دانشجویان، هیأت علمی، ساختمان‌ها، امکانات و انتصابات مطرح کردند، افزود: رئیس دانشگاه فرهنگیان مستنداتی در پاسخ به سوالات اعضای کمیسیون ارائه کرده و توضیحات لازم را ارائه داد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس دانشگاه فرهنگیان از درخواست عضویت 400 هیأت علمی به مقامات بالادستی خبر داد و اعلام کرد که 160 نفر از این افراد در حال مصاحبه علمی هستند و بقیه نیز در حال جذب هستند.

فلاحی گفت: رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره امکانات این دانشگاه هم اعلام کرد که این دانشگاه حلقه واسط است و هر چند مشکلاتی در این قضیه وجود دارد، ولی به همراه خیرین در حال رفع نیازهای خود هستیم و بر همین اساس تعدادی از پروژه‌ها به صورت مشترک انجام شده و سعی می‌کنیم آن را هرچه سریع‌تر کامل کنیم.

وی در باره پاسخ رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد انتصابات این دانشگاه گفت: رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد که در استان‌های مختلف گرایش‌های مختلف سیاسی وجود دارد و حتی نمایندگان مجلس برای برخی از این انتصابات در دانشگاه فرهنگیان فشارهایی را وارد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین درباره پاسخ‌های رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد کمیت و کیفیت دانشجویان این دانشگاه گفت: رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد که برای مهر سال 1400، 54 هزار و 633 نفر فارغ‌التحصیل را تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد. ضمن این که 70 هزار نفر هم در این دانشگاه دانشجو هستند. لذا فاصله تحویلی از مهر 1400 تا نیاز آموزش و پرورش حدود 30 هزار نفر است که با توجه به این که کمیت در این دانشگاه در طول سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است و حتی روزگاری به 3 هزار و اندی دانشجو رسیده بود، اما هم اکنون تعداد دانشجویان پذیرفته شده سالیانه 26 هزار نفر است، ولی از این به بعد به دنبال افزایش کیفیت خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • داود
    ۰ ۰

    درس دوم رادرس دهید