{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428885

سخنگوی هیات رئیسه مجلس می‌گوید هیات رئیسه مجلس ساعت ۱۰ امروز به صورت تله کنفرانس تلویزیونی آزمایشی با با حضور همکاران در ۶ مرکز استان، با کمیسیون‌ها در صحن جلسه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «اسدالله عباسی» گفت: همکاران استان‌های تهران، کرمانشاه، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی و خوزستان می‌توانند در جلسه ساعت ۱۰ امروز حضور پیدا یابند. همکاران استان‌های مجاور هم با حضور در این استان‌ها در جلسه تله کنفرانس تلویزیونی حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: هماهنگی‌ها با قسمت فنی مراکز صدا و سیمای ۶ استان ذکر شده با سازمان صدا و سیما انجام شد و از آنجا که از طریق سامانه مجلس یار نتوانستیم به هماهنگی و نتیجه ای برسیم لذا از این طریق امروز جلسه را برگزار می‌کنیم.

نماینده مردم رودسر در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه سه شنبه و چهارشنبه همین هفته با هماهنگی ستاد ملی مدیریت مبارزه با کرونا و بر اساس پروتکلی که آنها تعریف کردند، جلسه خواهیم داشت، اظهار کرد: در صورتی که مانعی پیش نیاید سه شنبه جلسه برگزار می‌شود و اگر این نشست با موفقیت انجام شود چهارشنبه هم ادامه خواهیم داد و برنامه چهارشنبه مجلس رای اعتماد به وزیر پیشنهادی کشاورزی است.

وی افزود: اگر به هر دلیلی نتوانستیم جلسات را به شکل علنی برگزار کنیم، شیوه تله کنفرانس تلویزیونی جایگزین نشست علنی می‌شود.

عباسی اضافه کرد: در نشست امروز هیات رییسه مجلس با روسای کمیسیون‌ها، وضعیت کرونا و مسائل اقتصادی حاصل از آن مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. باید تصمیماتی بگیریم و با تصمیم‌گیری دستورات جلسه مجلس و کمیسیون‌ها ببینیم آیا عملکرد ستاد ملی مقابله با کرونا درست بوده یا نه. چون مجلس اگرچه ورودهایی به این موضوع داشته اما به صورت رسمی و قانونی نبوده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره طرح پیشنهادی سه فوریتی قرنطینه کامل گفت: این کار در شرایط کنونی اصلا ضرورت ندارد و قرنطینه باید پیش از این انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه ستاد مقابله با کرونا و دولت می‌توانستند در این زمینه بهتر عمل کنند، با اشاره به شلوغی روز گذشته تهران اظهار داشت: شهری با بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت، ۲ میلیون نفر هم بیرون بیایند خیابان‌ها شلوغ می‌شود اگر همان موقع در سه استانی که آلودگی اعلام شد و بقیه درصدشان پایین بود، قرنطینه را جدی می‌گرفتند، امروز چنین نمی شد و تا این حد شیوع پیدا نمی‌کرد.

لاریجانی رو به بهبود است

عباسی در پایان گفت و گو وضعیت لاریجانی رییس مجلس را رضایت‌بخش و رو به بهبود دانست و گفت: به زودی بعد از دوره قرنطینه و تحت مراقبت، شاهد حضورشان در مجلس و مدیریت شان خواهیم بود. الان هم با ایشان ارتباط داریم و با هماهنگی ایشان برنامه‌های امروز، سه شنبه و چهارشنبه هماهنگ شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری