کد خبر 395931

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس:

کرایه حمل بار افزایش نخواهد یافت

کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: بالا رفتن کرایه حمل و نقل کالا و بار به دلیل افزایش نرخ بنزین به هیچ وجه پذیرفتنی نیست، زیرا سوخت کامیون ها گازوئیل بوده و گرانی بنزین تأثیری نخواهد داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، در پی افزایش قیمت بنزین در کشور، از سوی برخی رسانه ها مطالبی درباره تعیین نرخ جدید حمل و نقل مطرح شده است، حال یکی از شمول حمل و نقل در کشور، بحث حمل بار بوده که در اقتصاد و تجارت کشور نقش به سزایی دارد. با افزایش تعرفه حمل و نقل بار، قیمت محصولات به واسطه رشد  نرخ جابه جایی کالا، بالا می رود، از این رو در شرایط کنونی برای کنترل قیمت کالاها در بازار، مدیریت تعرفه حمل بار ضروری است.

افزایش نرخ بنزین هیچ تأثیری در گرانی تعرفه حمل و نقل بار نخواهد داشت

در این رابطه، شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به تأثیر افزایش نرخ بنزین در گرانی تعرفه حمل بار، گفت: قطعا افزایش نرخ بنزین هیچ تأثیری در گرانی تعرفه حمل و نقل بار نخواهد داشت، زیرا حمل بار در کشور توسط کِشنده های سنگین و کامیون ها صورت می گیرد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوخت کامیون ها، گازوئیل بوده و به هیچ وجه از سوخت بنزین استفاده نمی کنند، بنابر این افزایش قیمت بنزین نباید تأثیری در بالا رفتن تعرفه حمل و نقل کالا داشته باشد.

 رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: البته این موضوع مطرح می شود که تجهیزات و قطعات فنی این کامیون ها توسط ماشین های سبک و بنزینی حمل می شود و شاید این مسئله در گرانی این قطعات تأثیر داشته باشد، اما به نظر من این مسئله در کوتاه و میان مدت اثرگذار نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مرد حسابی مردم با پژو روی صندلی هاش پرتقال میریزند بیارن بفروشند دوزار نون شب شون رو در بیارن. چطور ممکنه تاثیر روی کار این ها نداشته باشه؟
  خب، حتما برن با کامیون ببرن دیگه، نه؟!
  و نون شب هم گیر شان نیامد، شیرینی بخورند!
  متاسفم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا بیشتراز این از نماینده هامون انتظارنداریم....