کد خبر 391940

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:

ورود دیوان محاسبات به قضیه طرح رتبه‌بندی معلمان

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دیوان محاسبات در صورت تعلل و ادامه تأخیر دولت در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان به این موضوع ورود کرده و طبق قانون با دستگاه‌های متولی این امر برخورد می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اسدالله عباسی ، با بیان اینکه در صورت ادامه تعلل و تأخیر دولت برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان دیوان محاسبات به این قضیه ورود می‌کند اظهار داشت: تأخیر در اجرای این طرح در حقیقت یک نوع تبعیض اداری و استخدامی بین کارکنان دولت بوده و مصداق نادیده گرفتن حقوق فرهنگیان است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از وجود طرح رتبه‌بندی معلمان در قانون برنامه و مصوبه‌ای که در بودجه سال 98 نیز بر اجرای آن تأکید دارد سخن گفت و عنوان کرد: طبق برنامه توافقی بین دولت و مجلس، قرار بود دولت با بررسی‌های لازم منابع و ردیف اعتباری این طرح را در نظر بگیرد و متعاقباً مراتب آن را نیز به مجلس اعلام کند.

عباسی پیشنهاد 2 هزار میلیارد تومان اعتبار توسط دولت و تخصیص آن به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اعلام این مقدار منابع مالی برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در شریطی توسط دولت بیان شده که مجلس خواهان اجرای تمام و کمال این طرح سراسری که به اعتبارات زیادی نیاز دارد است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اجرای همزمان طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش و طرح رتبه‌بندی معلمان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: دولت تاکنون به صورت ناقص اقدام به اجرایی ساختن طرح تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش کرده زیرا از عملی ساختن طرح رتبه‌بندی معلمان به کلی غافل شده است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه کارکنان دولت از بسیاری مزایا برخوردار هستند و فرهنگیان از این امکانات رفاهی محروم مانده‌اند اظهار داشت: با توجه به جایگاه فرهنگیان و تلاش‌هایی که جامعه معلمان کشور در حوزه تعلم و تربیت انجام می‌دهند دولت موظف است هر چه سریع‌تر طرح رتبه‌بندی را اجرایی کند.

وی لزوم اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از فروردین سال 98 توسط دولت را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با توجه به تأخیرهای بسیار زیادی که تاکنون در اجرای این طرح شاهد بودیم اگر دولت احکام آن را در آبان امسال صادر کند بایستی کل معوقات فرهنگیان از فروردین محاسبه و جزء مطالبات آنان در نظر گرفته شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان به ارائه یک لایحه جدید از سوی دولت نیاز دارد یا خیر اظهار داشت: از آن‌جا که قانون مربوط به طرح رتبه‌بندی معلمان نوشته شده است و فقط باید توسط دولت اجرایی شود بنابراین به تهیه و ارسال لایحه جدیدی در این زمینه نیاز نیست.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزایش سطح انگیزه معلمان، ارتقاء کیفیت آموزش، برقراری عدالت آموزشی و توزیع منابع انسانی در تمام کشور به ویژه در مناطق محروم را از مزایای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان خواند و گفت: از دولت انتظار داریم هر چه سریع‌تر نسبت به اجرای این طرح اقدام کند تا تبعیض بین کارکنان دولت از بین برود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدعلی اردشیری
  ۳ ۱

  چرا دیوان محاسبات در قضیه همسان سازی ورود نمی کند؟ما بازنشستگان فکر می کنیم ترس از نو بخت مجلس را فشل کرد.به تجربه دریافتیم مجلس هر چه میخواهد بگوید نو بخت کار خودش را می کند.چرا مملکت به دست دیکتاوری مثل نوبخت افتاد ؟لاریجانی پارسال گفت (بیجا می کند نوبخت که قانونرا اجرا نکند) نوبخت در عمل ثابت کرد کی بیجا می کند(البته بقول خود جناب نو بخت)

 • محمود
  ۰ ۰

  این طرح رتبه بندی را هم شامل نیروهای خدماتی قراردادی اموزش وپرورش هم بکنید چون حقوق ما خیلی کم است وکفاف زندگی ما را نمی دهد وما رابه سر ماه نمی رساند ما نه طبقه وگروه داریم نه سختی کار درحالی که کار ما از همه پرسنل سخت تراست نه حق لباس نه حق عاعله مندی نه حق سرایداری نه منطقه محروم نه بدی اب وهوا ونه رتبه بندی پس ما به چه امیدی در اموزش وپرورش خدمت کنیم

 • ذاکری
  ۰ ۰

  ای بابا
  میشه دست از سر معلم ها بر دارید. هر روز یه خبر از طرح رتبه بندی و آب وبری معلمان. معلمی که با سیلی صورت سرخ نگه می‌دارد چرا این قدر باید مضحکه دست دولت و مجلس باشد

 • محسن نوروزی
  ۰ ۰

  خدا کند که گوش شنوا و چشم بینایی باشد به امید انروز ...

 • فرهنگی
  ۱ ۰

  با سلام خدمت آقای عباسی، بنده بعنوان یک معلم از جنابعالی و تمامی آندسته از نمایندگانی که دغدغه معیشت معلمان را دارند تشکر میکنم.
  اما جناب آقای عباسی چندین سال است که دولت یازدهم و هم اکنون دوازدهم، به قول خودشان در حال تدوین طرح رتبه بندی هستند که تاکنون فقط در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسیده و در هیئت دولت هم بایستی مطرح بشود، سوال اینجاست وقتی در طول بیش از ۵ سال هنوز خود دولت دارد تعلل می کند بعد از ارسال آن به مجلس چقدر باید مجلس آنرا بررسی کند.
  یک سوال: چرا همیشه با هر افزایش حقوق سالانه که از ابتدای فروردین هر سال اعمال می شود، ماه اول افزایش بعنوان دیون از فرهنگیان کسر می شود در صورتیکه از حقوق سایر کارمندان خود قوه مجریه کسر نمی شود؟ مگر معلمان زیادی هستند( هر چند این حرف را برخی ها می زنند) .
  چرا در طول این دوره مجلس، تازه بایستی برخی نمایندگان و دیوان محاسبات ( آنهم چند ماه مانده به انتخابات) صحبت از رتبه بندی کرده و دم از حمایت از حقوق فرهنگیان بزند این مدت زمان کجا بودند و چکار می کردند.
  آقای عباسی بخوبی خودتان واقف هستید که بیش از هر قشری فرهنگیان در انتخابات مجلس و روی کار آوردن دولتها سهیم بوده اند، اما بیشترین اجحاف هم در حق همین قشر می شود.
  شما لطفن ظلم آشکاری که در حق فرهنگیان می شود که آنهم کسر مقرری اول هر دفعه افزایش حقوق است که حتی با وجود خلاف دانستن آن توسط دیوان عدالت اداری همچنان این مقرری کم می شود را دنبال کنید.
  بعد هم اگر راست می گویید جهت همسان سازی حقوق ها طرحی مشابه رتبه بندی را در مجلس تصویب کنید و بیش از این فرهنگیان را معطل نکنید البته اگر با دولت همدست نیستید و اگر انصافا نگران حقوق فرهنگیان هستید.
  پیروز باشید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سیاه بازی و سیاست بازی دست ازسرکچل فرهنگیان بر دارید.
  همش حرف و سفسطه بازی نوبخت و مجلسی ها.
  نه دولت نه مجلس هیچ کاری برای معلما نکردن.
  مگه جندر غاز چیه که آبروی فرهنگیان عزیز رو دستمایه خودتون کردین.
  شما رابخیر و مارا به سلامت.

 • لیلا
  ۰ ۰

  لطفا طرح رتبه بندی معلمان بازنگری واصلاح شود درحق معلمان باسابقه اجحاف شده وهیچ کس هم پاسخ گو نیست رتبه های قبلی با ضریب کمتر حساب شده اما رتبه های جدید با ضریب بالاتر حساب شده در نتیجه حقوق باسابقه ها پایین تر از کم سابقه ها شده

 • نبی اله سروش
  ۰ ۰

  چرارتبه بندی را در فروردین ۹۸ اجرا نکردین ۰بودجه ۹۸ برای بازنشستگان سال ۹۸ هست ۰از فروردین تا اسفند ۰جهت اطلاع

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری