کد خبر 372041

اجازه استفاده از گوشی هوشمند به خبرنگاران در مجلس

معاون اجرایی رییس مجلس گفت: به دنبال درخواست‌ خبرنگاران پارلمانی و دستور ریاست مجلس، امکان تردد آن‌ها در مجلس با گوشی هوشمند فراهم می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، غلامرضا نوری با اشاره به نقش و جایگاه خبرنگاران پارلمانی به تسهیلاتی که مجلس برای این قشر خدوم در جهت انتشار رویدادها و اخبار قوه مققنه فراهم کرده، اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های لازم پیش بینی و نسبت به تقویت پهنای باند اینترنت و امکانات سخت افزاری اقداماتی صورت گرفته تا خبرنگاران بتوانند در لحظه و با سرعت اخبار مجلس را منعکس کنند.

وی ادامه داد: بنا به توصیه دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس، معاونت اجرایی خود را مکلف می‌داند شرایط را برای خبررسانی تسهیل کند که یکی از این موارد رسیدگی به درخواست خبرنگاران پارلمانی برای داشتن گوشی همراه هوشمند در محیط مجلس بود.

معاون اجرایی رییس مجلس شورای اسلامی افزود: این اقدام که برای تسریع در ارسال و مخابره اخبار مجلس مورد نیاز است، در جلسه گرامیداشت روز خبرنگار با رییس مجلس مطرح شد و بنا به دستور دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس، تدابیری اندیشیده و مقرر شد تردد خبرنگاران با گوشی هوشمند در مجلس امکان پذیر شود. نهایتاً از مهرماه خبرنگاران پارلمانی می‌توانند با گوشی هوشمند خود به داخل مجلس تردد کنند.

وی یکی از مزایای این اقدام را مربوط به زمان رخدادهای مهم مجلس همچون جلسات رأی اعتماد یا استیضاح وزرا که با پخش زنده جلسه صحن علنی، همراه است دانست و گفت: خبرنگاران با داشتن گوشی هوشمند می‌توانند اخبار خود را سریعتر و راحت‌تر مخابره کنند.

وی همچنین با بیان این‌که تاکید ریاست محترم مجلس بر تامین فضای مناسب و راحت برای خبرنگاران پارلمانی است، افزود: مجلس مرکز اخبار و اتفاقاتی است که عمده آنها با جامعه در ارتباط مستقیم قرار دارد؛ لذا هم مردم نیاز دارند در جریان روایت درست و کاملی از اخبار مجلس باشند و هم برای نمایندگان و مدیران مجلس اهمیت دارد که تلاش و زحمات آنها به مردم اطلاع‌رسانی شود.

نوری ادامه داد: رسالت ارتباط بین مردم و وکلای آنها در مجلس بر دوش خبرنگاران پارلمانی است و آنها حلقه وصل این دو هستند.

وی با اعلام خبر راه‌اندازی فاز جدیدی از پورتال مجلس با نام پارلیران توضیح داد: این پورتال به دنبال مشارکت‌جویی از عامه‌ مردم است؛ به عنوان مثال اگر طرح یا لایحه‌ای در یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس در دست رسیدگی باشد، مردم به آن دسترسی خواهند شد و می‌توانند نظرات خود را نسبت به مواد مختلف آن اعلام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر