کد خبر 357340

عضو کمیسییون صنایع و معادن مجلس در گفت‌و گو با اقتصاد‌آنلاین؛

پیش پرداخت خودروسازان عامل اختلاف قطعه‌سازان/ بدهی خودروسازان باعث ایجاد مشکل در تامین قطعه شده است

یک عضو کمیسییون صنایع و معادن مجلس‌ گفت: قطعه سازان به دلیل مطالبات معوق از خودروسازی‌ها و مشکل در تامین مواد اولیه و ارز در تامین قطعه خودروسازان با مشکل روبه رو شده اند.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ نادر قاضی‌پور در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان این که هماهنگی بین قطعه‌سازان و خودروسازان از جمله الزامات این دو صنعت است، اظهار کرد: اگر این دو صنعت در شرایط فعلی هوای یکدیگر را نداشته باشند به کشور خیانت کرده‌اند.

او همچنین به موضوع عدم تحویل قطعه توسط برخی شرکت‌ها اشاره کرد و افزود: اگر شرکتی در تامین قطعه خودروسازان مشکل دارد این از کوتاهی قطعه‌سازان نیست، بلکه با وجود مطالبات معوق از خودروسازی‌ها و مشکل در تامین مواد اولیه و ارز چیزی جز شرایط فعلی انتظار نمی‌رود.

به گفته این نماینده مجلس، اگرچه همیشه خودروسازان به قطعه‌سازان بدهکار بوده‌اند اما مشکلات فعلی به این دلیل است که خودروسازی‌ها برای دریافت قطعه به یکی از شرکت‌های قطعه‌ساز پیش پرداخت بیشتری داده و این موضوع باعث اختلاف بین قطعه‌سازان شده است.

 

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    همون قطعه ساز بزرگه که نمیدونیم به چه جاهایی وصله پدر خودروسازها و قطعه سازها کوچک رو دراورده، انشاالله با محاکمه این دو قطعه ساز بزرگ خودروسازی نفس بکشه و فکر داخلی سازی باشه. این دو شرکت از زیرپله چین وارد میکنن ۱۵ برابر قیمت و زوری میدن به خودروسازها

  • عباس بستانی
    ۰ ۰

    اگر از روزی اول هیچ قطعه ای از خارج بخصوص چین وارد نمیشد و به قطعه سازان کوچک بها میدادند و از نظر مالی تاَمین شان میکردند من تعمیر کار انقدر از مشتری ها عذر خواهی نمی کردم بابت لوازم بی کیفیت . به امید روزی که با افتخار بگویم ایرانیست که البته بعضی وقتها میگم.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری