{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 356721

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی زمان دقیق استعفای افراد شاغل در دستگاه‌ها و مقامات برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس را از فردا (جمعه، ۱۰ خرداد) اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان دقیق استعفای مقامات و افراد شاغل در دستگاه‌ها برای کاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس، گفت: طبق جدول زمان‌بندی انتخابات مجلس، فرصت افراد و مقاماتی که قصد نامزدی در انتخابات مجلس را دارند، از فردا (جمعه، 10 خرداد) به‌مدت هفت روز ادامه دارد و تا 16 خرداد این مهلت پایان می‌یابد.

وی افزود: طبق ماده 29 قانون انتخابات، همه افراد شاغل در دستگاه‌ها که قصد نامزدی در انتخابات را دارند، می‌بایست 6 ماه پیش از ثبت‌نام برای انتخابات از مسئولیت خود استعفا دهند، طبق جدول زمان‌بندی انتخابات مجلس یازدهم، ثبت‌نام از کاندیداها از 10 آذر آغاز می‌شود، بنابراین افراد باید از فردا (جمعه، 10 خرداد) از مسئولیت‌شان جهت کاندیداتوری در انتخابات مجلس استعفا دهند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: صِرف استعفا برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس کافی نیست و طبق قانون انتخابات، استعفای افراد شاغل در دستگاه‌ها و نیز مقامات می‌بایست به تأیید و موافقت مدیر بالاتر رسیده باشد، به‌عبارتی فرد هنگام ثبت‌نام نباید مسئولیتی در دستگاه‌ دولتی داشته باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور و معاونین وی نیز شامل تبصره ماده 29 قانون انتخابات می‌شوند، اظهار داشت: هرکدام از معاونین رئیس‌جمهور، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز رؤسای دفاتر سران قوا نیز شامل این قانون می‌شوند و در صورتی که قصد کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس را دارند از فردا می‌بایست استعفای خود را اعلام و سپس ثبت‌نام کنند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مثل سال‌‌های قبل و با حضور پرشور مردم و کاندیداها برگزار شود و آینده بهتری برای کشور رقم بزند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی طبق توافق وزارت کشور و شورای نگهبان در روز جمعه (2 اسفند) امسال برگزار می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری