کد خبر 345229

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سیل فرصتی برای اتحاد و همدلی/ دولت در بازسازی دلگرم به مردم است

با برخی ادعاها نمی توان مشکلات مردم را حل کرد باید به صحنه بیاییم و تهدیدی که به ملت وارد شده است را به فرصتی برای همدلی، هماهنگی و حضور مردم در تمام صحنه ها جشن بگیریم.

اقتصادآنلاین-مریم علیزاده؛ نائب رئیس مجلس در نطق پیش از دستور نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: گرفتاری ها و مشکلاتی که مردم در مناطق سیل زده پیدا کردند در حقیقت برای هر انسان آگاه و دردمندی احساس تلخی را ایجاد کرد این در حالی است که باران رحمت خدا بود و بسیاری از مناطقی که بی آب بود را سیراب کرد.

وی افزود: با این حال در برخی مناطق سیل آمد و خرابی هایی به بار آورد، جان هایی را گرفت و زندگی هایی را تخریب کرد، قرار بود مسئولان دولتی ساعت ۱۰صبح امروز با حضور در جلسه علنی مجلس گزارش بدهند که گویا آن ها در مناطق سیل زده هستند. اما به هر صورت ساعت ۱۰ قرار شد نمایندگان هر استان گزارش‌هایی از اقدامات صورت گرفته در منطقه سیل زده ارائه می دهند و همچنین کمیسیون‌ها در این زمینه گزارشی را ارائه می‌دهند.

نائب رئیس مجلس گفت: سیل تنها با سیل مردم نه با سیل یک اداره، سازمان، دسته، گروه و دولت حل می شود دولت و مجلس می گویند می توانند مشکلات را حل کنند اما اعتقاد دارند امکان ندارد دولت و مجلس به تنهایی بتوانند مشکلات را برطرف کنند بلکه این تنها مردم هستند که می توان با بسیج کردن آن ها مشکلات را برطرف کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرکسی که مدعی است گوی و میدان را در اختیار دارد و هر کس که می تواند مشکلات را 10 خانه تا 2 محله را به صورت علنی و عملی حل کند و اگر حل کردیم می توانیم از تریبون ها ادعا کنیم و بگوییم چرا فلانی فلان کار را نکرد، الان سیل آمده و مشکل برای مردم ایجاد شده و پیشنهاد بنده این است که سیلی از مردم با مدیریت دولت مشکلات مناطق سیل زده را برطرف کنند.

وی ادامه داد: محله ها، شوراها، هیات های مذهبی، دانشگاه ها، مدارس و انجمن ها از سوی دولت سازماندهی شود و هرکس یک مسئولیت بپذیرد و دولت به بازسازی زیرساخت ها بپردازد.

پزشکیان با بیان اینکه نمی توان عنوان کرد کسی کاری انجام نداده است و دولت مدعی شود آن کار انجام شده است، گفت: با این صحبت ها نمی توان مشکلات مردم را حل کرد باید به صحنه بیاییم و تهدیدی که به ملت وارد شده است را به فرصتی برای همدلی، هماهنگی و حضور مردم در تمام صحنه ها جشن بگیریم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید کار عملیاتی انجام دهیم و نگوییم ما نوشتیم آن ها اجرا نکردند بلکه باید همه با هم اجرا کنیم و هرکس یک مسئولیت ساده را قبول کند، امیدواریم خداوند امسال را سال همدلی و همیاری و مشارکت برای حل مشکلات و همدردی مردم کشور قرار دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    30 ساله حتی یک مورد دستگاه لایروب در طول رودخانه ها یا پاکسازی زیر پل های جاده ها رو من یکی که ندیدم. خب معلومه چنین قصوری را هیچ دولتی نمی تونه جبران کنه.