کد خبر 344149

مجلس، دلایل غیبت روحانی را بررسی می‌کند

نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان در مجلس گفت: با توجه به سیلاب که در شمال کشور و مناطق دیگر به صورت آنی و گسترده رخ داد انتظار می‌رفت که رئیس‌جمهور در روزهای اول در منطقه حضور پیدا کند اما وی برای تعطیلات در جنوب کشور بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، قاسم ساعدی نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان در مجلس با تاکید بر اینکه مجلس، دلایل غیبت روحانی در هفته اول سیل  را بررسی  خواهد کرد گفت: با توجه به سیلاب که در شمال کشور و مناطق دیگر به صورت آنی و گسترده رخ داد انتظار می‌رفت که رئیس‌جمهور در روزهای اول در منطقه حضور پیدا کند اما اما وی برای تعطیلات در جنوب کشور بود. اگر شخص رئیس‌جمهور در محل حادثه حضور داشت امکانات به صورت منسجم‌تر فراهم می‌شد.

نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان در مجلس با اشاره به اقدامات دولت در سیل شمال کشور و دیگر مناطق، عنوان کرد: اگرچه امکانات دولتی به صورت گسترده در مناطق سیلابی ایران حضور داشت اما به شکلی که لحظات اولیه که برای پیشگیری از وقوع این حادثه لازم بود و جلوی این شدت از سیل گرفته شود، مدیریت مناسبی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه مجلس از مسوولان مربوطه پاسخ خواهد خواست گفت: بحث لایروبی رودخانه‌ها و انهار بیش از ۳۰ سال است به فراموشی سپرده شده است و کار نظارت بر رودخانه‌ها، سیل‌بندها و تجاوز به حریم رودخانه‌ها انجام نشد درحالی‌که لایروبی رودخانه‌ها یکی از برنامه‌های همیشگی و ثابت وزارت نیرو است که باید انجام می‌شد اما اهمال کاری صورت گرفت.

ساعدی با اشاره به مشکلات مردم خوزستان در روزهای اخیر، اظهار کرد: آبی که در این چند روز وارد منطقه شد زمین‌های کشاورزی و خانه‌های مردم را تهدید می‌کند که مسؤولیت درصد بالایی از آن بر عهده وزارت نیرو است اگر وزارت نیرو متناسب با ساختار خودش و تقسیم کار تخصصی بین حوزه‌ای خودش عمل می‌کرد امروز شاهد این مشکلات نبودیم.

نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان در مجلس با اشاره به حضور نیروهای بسیج و سپاه در مناطق سیلابی، عنوان کرد: این یک واقعیت است که اگر بسیج و سپاه در شمال کشور و دیگر مناطق سیلابی حضور پیدا نمی‌کرد با یک چالش عظیم و یک حادثه تلخ روبه‌رو می شدیم زیرا ستاد مدیریت بحران کشور نتوانست جوابگوی مشکلات باشد.

وی افزود: در سیل و آبگرفتگی خوزستان در ۲ ماه گذشته نیز اگر بسیج و سپاه حضور پیدا نمی‌کردند مشکلات بسیاری ایجاد می‌شد؛ بسیج و سپاه از دیگر شهرها به صورت مستمر همگام با مردم حرکت کردند و توانستند بسیاری از مشکلات احتمالی را برطرف کنند.

ساعدی گفت: اگرچه دولت هم در حد توان امکانات خود عمل کرد ولی ساماندهی و سازماندهی امکانات نیاز به یک مدیریت منسجم و پویا دارد که با توجه به رهاسازی آب در روزهای آینده در خوزستان نیازمند یک مدیریت منسجم هستیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر