کد خبر 338535

برای مزدوجین اول فروردین‌۹۶ به بعد

وام ازدواج ۳۰میلیون تومان شد

نمایندگان مجلس در بودجه ۹۸ میزان وام ازدواج برای مزدوجین اول فروردین ۹۶ به بعد را برای هر یک از زوجین ۳۰ میلیون تومان (در مجموع۶۰میلیون تومان) با دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه تعیین کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بر اساس این مصوبه، به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه سیستم بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از اول فروردین 1396 می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت ننموده‌اند، با اولویت نخست پرداخت نماید.

طبق مصوبه مجلس، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال 1398 سیصد میلیون (300.000.000) ریال (30 میلیون تومان) با دوره بازپرداخت پنج‌ساله (60 ماهه) با أخذ یک ضامن معتبر و سفته است. بانک مرکزی می‌تواند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرد.

در این مصوبه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف شد گزارش عملکرد این بند را هر شش‌ماه یکبار به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مقداد محمدی
    ۳ ۰

    سلام ما زلزله زده ایم استان کرمانشاه تو کانکسیم کمکمون کنید

  • بینام
    ۳ ۰

    یعنی ماهی یک میلیون تومان قسط بدهند نفس تان ازجای گرم بلند می شود وازحال وروزجوانان اطلاع ندارید باکدام حقوق مکفی و کاردائم می توانند ماهی یک میلیون تومان قسط بدهند شایدتصورشده است که جوانان حقوق های نجومی می گیرند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری