کد خبر 324337

با عادی شدن تولید، قیمت‌ خودروها پایین خواهد آمد

رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه قطعاً با عادی شرایط شدن تولید خودرو قیمت‌ها پایین خواهد آمد، گفت: کسانی با قیمت مقطوع خودرو پیش‌خرید کرده‌اند خودروی‌شان با همان قیمت سابق به آنها تحویل داده می‌شود و کسانی هم که با قیمت روز پیش‌خرید کرده‌اند خودروی‌شان ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت بازار به آنها تحویل داده خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود التهابات در بازار خودرو گفت:‌ تولید خودرو در حال افزایش است و شرایط طی ماه‌های آینده در بازار خودرو عادی خواهد شد.

وی افزود: بعد از آغاز تحریم‌ها اولین بخشی که تحریم شد صنایع خودروسازی ما بود که در تیرماه آغاز شد؛ مشکل تأمین قطعه خودروهای ما به تدریج در حال حل شدن است و از کشورهای دیگر در حال خرید و تأمین قطعه‌ها هستیم.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: براساس بازرسی‌هایی که توسط بازرسان سازمان بازرسی کل کشور، بازرسان و نمایندگان مجلس از صنایع خودروسازی انجام شده عمده مشکل عدم تولید خودرو وجود نقص و مشکل در  تأمین قطعه است که این مشکل در مجاری مختلف در حال حل شدن است.

اکبریان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تولید خودرو که الان در حال انجام است شرایط‌مان برای خودروهای داخلی از ابتدای سال آینده عادی خواهد شد.

وی افزود: کسانی که در مورد خودروهای داخلی پیش‌خرید داشته‌اند نگران نباشند ما اجازه نخواهیم داد به آنها زیانی وارد شد.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: تعدادی از مردم پیش از گرانی قیمت‌ها خودرو ثبت‌نام کرده‌اند که در رابطه با کسانی که با قیمت مقطوع خریداری کرده‌اند خودروی خود را با همان قیمت پیش از گرانی دریافت می‌کنند. اما در رابطه با کسانی که با قیمت روز خریداری کرده‌اند درصدی به آنها تخفیف داده می‌شود و سود بانکی آنها نیز محاسبه می‌شود و درصدی هم زیر قیمت بازار با آنها حساب می‌شود و خودرویی که دریافت می‌کنند با قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت بازار خواهد بود.

اکبریان در پایان خاطرنشان کرد: تولید خودرو که به شرایط نرمالی برسد قطعاً در این شرایط قیمت‌ها پایین خواهد آمد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • یکی از مردم
  ۷ ۰

  چرا خودروسازان قانون گریزی میکنند و خودروی مردمو تحویل نمیدن؟! موعد تحویل خودروی هزاران مشتری گذشته. بی قانونی و بدعهدی تا کی میخاد ادامه پیدا کنه. از مسیولین محترم انتظار داریم با خودروساز قاطعتر برخورد کنن و از حقوق مردم قاطعتر دفاع کنن

 • به خودروسازان تذکر قاطع دهید
  ۶ ۰

  مسئولین اجازه ندهند که حقوق مشتریانی که موعد تحویل خودروشون گذشته؛ ضایع بشه. قاطعتر برخورد کنید با خودروسازان بدعهد و قانون گریز. افزایش قیمت برای موعد تحویل آذر به قبل؛ ممنوع و خلاف قانونه چون قیمتهای جدید در دیماه داره اعلام میشه. پس اگه افزایش قیمت شامل حالمون بشه همه باید شکایت کنیم. امیدوارم با تدبیر مسئولین؛ کار به اونجاها نکشه و هزاران نفرو به زحمت نندازن واسه شکایت و اعتراض و... . ولی اگه مجبور شیم باید از حقوقمون دفاع کنیم. توکل بر خداوند

 • مجتبی
  ۳ ۰

  در خیلی از قراردادها اصلاً قیمت روز نیست . مثل قرارداد من که قیمت نهایی خودرو به قیمت مصوب شرکت ( که اعلام شده ) در زمان موعد تحویل ( که گذشته است ) بوده پس چه لزومی داره افزایش قیمت بخوره . بخداحرومه