{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 322132

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه موضوع مشق شب مدارس نباید سیاسی شود و در این حوزه کارشناسان مربوط باید اظهار نظر کنند، تصریح کرد: این مقاومت‌‎ها به علت درآمد چند ده هزار ملیاردتومانی مافیای کنکور و کتب کمک آموزشی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، محمدمهدی زاهدی درباره حواشی ایجاد شده در خصوص حذف مشق مدارس، گفت: حذف یا وجود مشق شب در مدارس موضوعی کارشناسی است که کارشناسان باید در این خصوص اظهارنظر کنند و این موضوع به هیچ عنوان نباید سیاسی شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مافیای کتب کمک آموزشی و کنکور سعی دارند با سیاسی و رسانه‌ای کردن موضوع "مشق شب" مدارس از این موضوع سوء استفاده کنند.

وی تصریح کرد: وجود کتب کمک آموزشی و اجبار کردن دانش آموزان برای انجام آن به ویژه در مقطع ابتدایی اقدام عجیبی به شمار می‌آید که به نظر می‎رسد با هدف تجارت چند ده میلیارد تومانی صورت می‌‎گیرد که با حذف مشق شب مدارس این تجارت نیز تعطیل خواهد شد.

زاهدی با اشاره به نامه وزیر آموزش و پرورش به رئیس سازمان صدا و سیما که عنوان شده بود تبلیغات مؤسسات غیردولتی که محصولات آموزشی ارائه می کنند باید بعد از تأیید کارشناسان وزارت آموزش و پرورش پخش شوند، گفت: قطعا مافیای کنکور و کتب آموزشی قطعا وجود دارد و به همین دلیل است که مقاومت‌های عجیبی در برابر حذف کنکور یا مشق حذف انجام می‌گیرد.

درآمد 10 هزار میلیارد تومانی مافیای کنکور

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: پیش از این در بررسی‎هایی غیر رسمی که از میزان درآمد مافیای کنکور انجام شده بود، درآمد آن‌‎ها بالای 10 هزار میلیارد تومان تخمین زده شده بود که در این شرایط قطعا منافع برخی در میان است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری