کد خبر 321596

تشریح افزایش حقوق کارگران در سال آینده

افزایش حقوق کارگران در سال آینده چقدر است؟/ افزایش ۲۰درصدی حقوق‌ها

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس برخی احتمال‌ها درباره افزایش حقوق کارگران در سال آینده را تشریح کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی  ، با اشاره به افزایش حقوق کارگران و کارمندان در بودجه سال آینده، گفت: یک نظر براین است که حقوق‌ها در سال آینده به طور کلی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند و نظر دیگر این است که حقوق‌ها در سال آینده به صورت پلکانی افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: البته باید دید دولت در بودجه سال آینده چه مکانیزمی برای افزایش حقوق‌ها در نظر گرفته تا بر اساس آن در مجلس تصمیم‌گیری شود.

نماینده مردم تهران در مجلس کارمندان و بازنشستگان نگران میزان افزایش حقوق خود نباشند، افزود: نمایندگان مجلس حافظ منافع کارگران و کارمندان هستند و در بودجه سال آینده درباره این موضوع بهترین تصمیمات را اتخاذ خواهند کرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید براینکه باید در بودجه سال آینده حقوق و دستمزدها به گونه‌ای افزایش پیدا کند که کفاف زندگی کارگران را بدهد، تصریح کرد:قطعاً در این زمینه جلساتی با خواهیم داشت تا بهترین تصمیمات برای این قشر زحمت‌کش اتخاذ شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سلام
    با تشکر از مسوولین محترم .خواهشا حقوق کارگر را طوری پایه ریزی کنید که اگر حقوق کارگر 3 میلیون تومان اعلام شد، در گزارش ها اعلام نکنید حقوق کمتر از 7میلیون تومان زیر خط فقر میباشد.متناسب با خط تورم حقوق کارگر را معین کنید.ممنون