{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 320659

نایب رئیس مجلس خبر داد؛

نایب رئیس مجلس، با بیان اینکه ارزش دارایی‌های موسسات براساس نرخ تورم، بیشتر شده است، گفت: مقرر شده است اطلاع رسانی فروش اموال از سوی بانک مرکزی به سپرده گذاران انجام شود و سپرده گذاران در بحث فروش اموال دخیل شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات موسسات مالی و اعتباری گفت: در این نشست گزارشی از قیمت اموال موسسات پس از بازنگری ارائه شد که بر این اساس قیمت دارایی‌های موسسات مالی ۳۰ درصد افزایش یافته و بر این اساس توان پرداخت‌ها نیز افزایش می‌یابد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده بود اموال موسسات مالی و اعتباری در مناقصه به فروش رسیده و اگر خریداری وجود نداشت، به بانک‌ها داده شود، افزود: در تصمیم جدید مقرر شد به تمامی سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری اطلاع رسانی شود تا اگر قیمت کارشناسی اموال براساس نظر سپرده گذاران پایین بود، یک ماه فرصت داشته باشند مشتری برای قیمت بالاتر پیدا کنند تا اموال با قیمت مناسب تری به فروش برسد.

قیمت دارایی‌های موسسات براساس نرخ تورم، تغییر یافته است
وی با اشاره به اینکه قیمت دارایی‌های موسسات براساس نرخ تورم، تغییر یافته و ارزش آن‌ها بیشتر شده است، ادامه داد:مقرر شده اطلاع رسانی فروش اموال از سوی بانک مرکزی به سپرده گذاران انجام شود و سپرده گذاران در بحث فروش اموال دخیل شوند و از این طریق بتوان به سپرده‌های بالای یک میلیارد تومان رسیدگی کرد.
نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت گلیم و گبه کرمانشاه اظهار داشت:مقرر شده خط اعتباری به موسسه اعتباری ملل داده شود تا با نظارت استانداری تا ۱۰ میلیون تومان به تمامی سپرده گذاران پرداخت شود، که با این رقم حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد سپرده گذاران تسویه حساب می‌شوند.

تنظیم آیین نامه‌ای برای تعیین سرنوشت شعب موسسات
وی با بیان اینکه گزارشی از سوی وزیر جهاد کشاورزی درخصوص تعاونی‌های وابسته به این وزارتخانه به نمایندگان سران سه قوه در بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری ارائه شد، افزود: مقرر شد وضعیت مالی این موسسات مورد ارزیابی قرار گیرد تا بتوان درباره ایجاد خط اعتباری یکصد میلیون تومانی برای سپرده گذاران تصمیم گیری شود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آیین نامه‌ای درباره موسسات در حال تنظیم است که سرنوشت شعبه‌های این موسسات پس از جمع آوری و پرداخت مطالبات مشخص شود، تصریح کرد:در این آیین نامه تعیین می‌شود که این شعبه‌ها در کجا ادغام شده و نیرو‌های آن‌ها در کدام بخش مشغول فعالیت شوند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری