کد خبر 320514

راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: دولت باید به جای افزایش حقوق ثبات اقتصادی ایجاد کند و جلوی تورم و افزایش قیمت کالا‌ها را بگیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شکور پورحسین، عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد با بیان اینکه ارزش پول ملی طی چند ماه گذشته به یک سوم کاهش یافته است، اظهار داشت: اگر دولت حقوق کارمندان را 30 درصد هم افزایش دهد، با توجه به نوسانات موجود در بازار، کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد.

وی افزود: دولت باید به جای افزایش حقوق ثبات اقتصادی ایجاد کند و جلوی افزایش قیمت کالا‌ها را بگیرد.

عضو ناظر مجلس در شورایعالی کار گفت: در بسیاری از کشورها به دلیل وجود ثبات اقتصادی و تورم پایین شاید هر چند سال یکبار حقوق کارمندان افزایش یابد، بنابراین دولت هم باید تلاش کند تا تورم را کاهش داده و با ایجاد ثبات در بازار جلوی آسیب پذیری اقشار کم درآمد را بگیرد.

پورحسین تصریح کرد: با توجه به افزایش روزانه قیمت‌ها اگر دولت هر ماه هم حقوق کارمندان را افزایش دهد، کفاف زندگی آنها را نخواهد داد. لذا دولت باید راهکارهای دیگری از جمله ایجاد ثبات اقتصادی، کنترل تورم، جلوگیری از افزایش قیمت کالاها به ویژه کالا‌های اساسی و همچنین کمک‌های غیر نقدی را برای جلوگیری از آسیب‌پذیری دهک‌های پایین جامعه اجرا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از نمایندگان پیشنهاد افزایش 500 هزار تومانی حقوق کارگران را مطرح می‌کنند، گفت: دولت معمولا براساس شاخص‌های مختلف از جمله نواسانات اقتصادی و بر اساس ظرفیت‌هایی که دارد حقوق کارمندان را تعیین می‌کند و صرفا یک مبلغ معین ملاک نیست.

نماینده مردم پارسآباد در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش 20 تا 25 درصدی حقوق کارمندان مناسب است، اظهار داشت: این میزان افزایش مناسب است و به عقیده بنده با توجه به بالا رفتن روزانه قیمت‌ها، این حداقل افزایش حقوق کارمندان است که دولت می‌تواند در سال آینده اعمال کند

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    با حرف ایشان موافقم. از اونطرف تو بازار تا متوجه میشند 2قرون افتاده رو حقوق کارمندا قیمتا رو بالا میبرند که اینکار باعث پایین اومدن ارزش پول ملی هم می شود.

  • علیرضا
    ۰ ۰

    دولت با ارایه خواروبار به کارگران و کارمندان البته به میزان مناسب هم نقدینگی را کنترل میکند هم اجناس بنجل خودراآب میکند هم جلوی افزایش بی رویه قیمت را میگیرد هم موجب رونق تولیدداخلی میشود هم خیلی مزایای دیگه فقط چرا نمیتونه و نمیکنه و نمیخاد بکنه الله و اعلم