کد خبر 316501

بانک فرهنگیان تاسیس می‌شود؟

با رای نمایندگان مجلس، تاسیس بانک فرهنگیان به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین، در نشست علنی امروز مجلس و در جریان بررسی طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان ماده 3 این طرح را با 103 رأی موافق، 38 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارجاع دادند.

به موجب این ماده صندوق ذخیره فرهنگیان می تواند با هماهنگی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و براساس ضوابط و قوانین و با استفاده از منابع و امکانات صندوق نسبت به تاسیس بانک فرهنگیان اقدام کند تا با اولویت پرداخت تسهیلات به فرهنگیان فعالیت نماید.

همچنین نمایندگان مجلس با 114 رأی موافق، 61 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر، ماده ۲ این طرح تنظیم را هم به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع دادند.

در بخشی از این ماده آمده است که وزارت آموزش و پرورش مکلف است بخش های مازاد املاک واقع در مناطق تجاری و همچنین املاک مازاد خود را با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی به صورت تجاری و خدماتی رأسا و یا با مشارکت بخش های خصوصی و تعاونی احداث و نسبت به واگذاری و اجاره آن ها اقدام کنند.

همچنین واحدهای آموزشی می توانند در ساعات خارج از فعالیت رسمی آموزشگاه، با تائید منطقه یا ناحیه آموزش و پرورش نسبت به اجاره فضای آموزشی خود به بخش های خصوصی و تعاونی جهت انجام فعالیت های آموزشی و فرهنگی اقدام کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری