کد خبر 307321

گمرک در گیت‌های خروجی آبادان - اهواز مستقر می‌شود

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرف ۴۸ ساعت آینده (دوشنبه) گمرک جمهوری اسلامی در گیت خروجی آبادان مستقر می‌شود و کنترل خروج کالا از این به بعد به جای بندر آبادان در گیت آبادان - اهواز انجام شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، جلیل مختار درباره سفر اخیر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به منطقه آزاد اروند برای بررسی مشکلات این منطقه گفت: یکی از مصوبات بسیار مهم در این سفر بحث استقرار گمرکات جمهوری اسلامی ایران در گیت خروجی منطقه بود که با پیگیری‌های مستمر و جلسات کارشناسی کمیسیون با حضور ناظر گمرکات استان و معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد و مدیرکل گمرک آبادان مصوب شد که کنترل کالای همراه مسافر در گیت آبادان - اهواز صورت گیرد و گمرک با اشراف کامل خروج کالا را کنترل کند.

وی افزود: ضمن بازدید از گیت‌ها و رویت پیشرفت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستور جلسه اجرایی و قرار شد ظرف ۴۸ ساعت آینده (دوشنبه) گمرک جمهوری اسلامی در گیت خروجی آبادان مستقر شود و کنترل خروج کالا از این به بعد به جای بندر آبادان در گیت آبادان - اهواز انجام شود.

نماینده مردم آبادان ادامه داد: این کار باعث می‌شود تجار و بازرگانان، اصناف و مردم آبادان و همچنین گردشگران از این مزیت استفاده کنند و تا سقف ۸۰ دلار کالا را همراه خود از منطقه خارج کنند.

مختار همچنین تصریح کرد: در شش ماهه اول نزدیک به ۳۰ میلیون دلار کالا همراه مسافر وارد منطقه‌ آزاد شده است که از این ۳۰ میلیون دلار نزدیک به هشت میلیون آن برای آبادان بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر