کد خبر 287939

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:

کرباسیان تغییر نکند استیضاح می‌شود

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه، بر تغییر تیم اقتصادی دولت مصرر هستیم تغییر رئیس کل بانک مرکزی را امیدوارکننده ارزیابی کرد و گفت: اگر وزیر فعلی اقتصاد تغییر نکند حتما استیضاح در مجلس انجام خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، امیر خجسته با اشاره به تغییر رئیس کل بانک مرکزی گفت: هرچند تغییر انجام شده مربوط به پایان دوران 5 ساله‌ی حکم رئیس کل قبلی بانک مرکزی می‌باشد اما این حرکت رئیس جمهور را امیدوارکننده ارزیابی میکنیم و ما هم امیدواریم در هفته آینده تغییر تیم اقتصادی دولت تکمیل شود.

وی با بیان اینکه، پیش از این از رئیس جمهور 2 مطالبه اصلی یعنی ارائه برنامه برای تغییرات ملموس و همچنین تغییر تیم اقتصادی را مطالبه کرده بودیم، گفت: ظاهرا رئیس جمهور تصمیمات جدی  برای تغییر تیم اقتصادی گرفته و به نظر میرسد با توجه به تشدید تحریمها رئیس جمهور هم به این نتیجه رسیده اند که باید تیم اقتصادی دولت تغییر کند.

خجسته با بیان اینکه، وزرای اقتصادی جدید باید تحول گرا باشند گفت: یکی از مطالبات اصلی ما تغییر وزیر اقتصاد است چرا که ایشان تخصصی در مباحث اقتصادی ندارند و اگر ایشان از سوی رئیس جمهور تغییر  نکند باید در یکی دو هفته آتی شاهد استیضاح ایشان باشیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه، برای مردم دلار 9000 تومانی به هیچ عنوان پذیرفته نیست،گفت: متاسفانه در هفته های اخیر از مباحثی مثل تنظیم بازار غفلت شده است و عملا بازارهای ما دچار التهاب و نا به سامانی شده اند. به هیمن دلیل با تشکیل تیم اقتصدی جدید باید التهابات را در گام نخست کنترل کرده و در گامهای بعدی با استفاده از وزرای متخصص برای کنترل اثرات واقعی تحریمها اقدام کنند.

وی افزود، با تیم اقتصادی فعلی که هنوز با تحریم‌ها رو به رو نشده‌ایم نمی‌توان اقتصاد را کنترل کرد، گفت: اصرار ما به تغییر وزاری اقتصادی در راستای منافع مردم است و امیدواریم همه نمایندگان مجلس در این مسیر همراهی کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر