کد خبر 274679

تعطیلی زمستانی مدارس به رأی مجلس نیاز دارد

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه ایده دولت مبنی بر تعطیلی زمستانی مدارس به رأی مثبت بهارستان نیاز دارد، گفت: دولت هنوز لایحه‌ای در این زمینه به مجلس تقدیم نکرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، اسدالله عباسی در واکنش به خبری مبنی بر بررسی لایحه تعطیلی زمستانی مدارس در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: این طرح در دستور کار مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات قرار نگرفته و دولت در این زمینه لایحه‌ای به کمیسیون ارائه نکرده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر بسترهای لازم برای اجرای طرح مذکور فراهم نشده و لازم است برای حل مشکلاتی همچون آلودگی هوا و افزایش جذب گردشگر از راهکارهای بلند مدت بهره گرفت.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه نباید کل کشور را فدای کلانشهرهای کشور کرد، افزود: از سوی دیگر باید بررسی شود در این شرایط نامساعد اقتصادی کشور در صورت تعطیلی مدارس، چند درصد خانواده‌ها در تعطیلات دو هفته‌ای مدارس اقدام به سفر خواهند کرد؛ ضمن اینکه برای سفر باید تعطیلی ادارات را نیز با مدارس توأم کرد.

عباسی با تأکید بر اینکه طرح تعطیلی زمستانی قطعا نیاز به رأی مجلس دارد، گفت: دولت در این زمینه رأساً نمی‌تواند عمل کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت فقط می‌تواند در شرایط اضطرار آن هم با تشکیل ستاد بحران تعطیلی مدارس را اعلام کند لذا برای تغییر تقویم بازگشایی مدارس قطعا نیاز به رأی مجلس است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر