{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 272946

جزئیات بازدید کمیسیون عمران از مسکن مهر پردیس و پرند عنوان شد:

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس جمع‌بندی جلسه و بازدید مقرر شد با این برنامه زمانبندی که تعریف شده و قرار است این واحدها در اختیار مردم قرار گیرد، همزمان هم مشکل آب، برق و گاز این واحدها هم حل شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اعضای کمیسیون عمران عصر امروز از مسکن مهر پردیس و پرند بازدید کردند.

وی افزود: از آنجایی که موضوع تحقیق و تفحص از مسکن مهر در کمیسیون و مجلس تصویب شده بود، این بازدید در راستای تکمیل تحقیقات ما در همان راستای این تحقیق و تفحص است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در این بازدید مشخص شد که حدود 22 هزار واحد مسکن مهر آماده بهره‌برداری است که قسمت عمده‌ای از این واحدها یا مشکل برق دارند و یا درگیر مسائلی از قبیل آب هستند که عملاً بهره‌برداری را امکان‌پذیر نمی‌کند.

رضایی کوچی افزود: طی نشستی که امروز با مدیران عامل آب، برق و گاز استان و همچنین مدیران ستادی وزارت نفت و وزارت نیرو برگزار شد، قرار بر این شد بر اساس برنامه زمانبندی که شرکت‌ عمران شهرهای جدید برای بهره‌برداری از این مسکن مهر ارائه می‌دهند، آنها بتوانند خدماتشان را کامل کنند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: با توجه به اینکه اکنون این واحدها ساخته شده و تعدادی از آنها نیز در حال بهره‌برداری است، متأسفانه بعضاً یا آب یا گاز و یا برق ندارند، بنابراین این پروژه‌ها عملاً نباید قابل استفاده باشد تا مشکلات آنها برطرف شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بر اساس جمع‌بندی جلسه و بازدید مقرر شد با این برنامه زمانبندی که تعریف شده و قرار است این واحدها در اختیار مردم قرار گیرد، همزمان هم مشکل آب، برق و گاز این واحدها هم حل شود.

رضایی کوچی همچنین عنوان کرد: در بخش دیگری از این بازدید به موضوع متروی پرند هم اشاره شد، از آنجایی که مترو تا شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی(ره) بهره‌برداری شده، باید 17 کیلومتر دیگر ادامه پیدا کند تا مردم شهر پرند هم بتوانند از مترو استفاده کنند.

وی همچنین یادآور شد: طبیعی است که هرچه بتوانیم رفت و آمد مردم را تسهیل کنیم، ظرفیت برای حضور مردم در شهر پرند بیشتر خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وجود 90 هزار واحد مسکن مهر در پرند اظهار داشت: تقریباً بزرگترین سایت مسکن مهر در این شهر وجود دارد و طبیعی است که باید بر اساس توافقات قبلی زیرساخت‌های اصلی ازجمله محوطه‌سازی، دسترسی به جاده و همچنین امکاناتی همچون آب، برق و گاز توسط دولت انجام شود که امروز با توجه به جلسه‌ای که برگزار شد، دستگاه‌های اجرایی متعهد شدند همزمان با بهره‌برداری از این واحدها و هنگام تحویل آنها به مردم مسئله آب، برق و گاز آنها هم حل شده باشد و دیگر مردم مشکلات این چنینی نداشته باشند.

رضایی کوچی با اعلام اینکه موضوع تحقیق و تفحص از مسکن مهر منتفی نشده است، ادامه داد: این موضوع منتفی نشده است، بازدید امروز ما تنها یک قسمت از این تحقیق و تفحص بود و ما برای انجام تعهداتمان نیاز به بازدید از این پروژه داشتیم و موضوع تحقیق و تفحص همچنان ادامه دارد.

وی افزود: ما موضوع کیفیت ساخت و سازها و فنی ساخته شدن واحدها در دستورکار داریم و در خصوص مترو هم قرار شد طی دو هفته آینده با حضور شهردار تهران نشست ویژه‌ای برگزار شود و موضوع متروی شهر پرند را هرچه سریع‌تر حل کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس همچنین عنوان کرد: البته متأسفانه در شهر پرند از آنجایی که جمعیتی بیش از 150 هزار نفر دارد و پیش‌بینی 700 هزار نفر دیگر برای سکونت هم درنظرگرفته شده است، متأسفانه این شهر فاقد مکان درمانی مناسب است.

رضایی کوچی با اشاره به دیگر مشکلات موجود در شهر پرند عنوان کرد: این شهر نیاز به بیمارستان کافی دارد، همچنین فضاهای آموزشی آن نیز بسیار کم است. در این شهر بیش از 300 برج بالای 12 طبقه داریم، جالب است بدانید در کل شهر تهران ما تنها 700 برج بالای 12 طبق داریم، اما در شهر پرند 300 برج بالای 12 طبقه وجود دارد که طبیعی است باید ماشین‌های آتش‌نشانی که بتوانند در طبقات بالا هم خدمات ارائه دهند هم وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در بسیاری از حوزه‌های دیگر هم این شهر دچار مشکلاتی است که امروز ما کمیته‌ای برای بررسی و پیگیری این مشکلات و همچنین پیگیری سفر کمسیون به پرند را انجام داده و مصوبات انجام‌شده را بررسی کنند.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری