کد خبر 499402

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌های قدیمی قلب تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌های قدیمی منطقه۶ شهرداری تهران که طی یک ماه اخیر انجام شده است می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛  منطقه6 شهرداری تهران که به قلب پایتخت نیز معروف است، از مناطق مرکزی تهران محسوب می‌شود و دسترسی آن به همه نقاط شهر از ویژگی‌های برجسته این منطقه به حساب می‌آید.

منطقه6 از مناطق قدیمی پایتخت است و از این رو آپارتمان‌ها و خانه‌های قدیمی زیادی نیز در آن دیده می‌شود؛ به دلیل وسعت منطقه6 قیمت مسکن در آن متغیر بوده و آپارتمان‎‌های گران و ارزان زیادی در این منطقه خرید و فروش می‌شود؛ بنابراین می‌توان با بودجه‌های گوناگون در این منطقه واحد خریداری کرد. 

طی یک سال اخیر و با افزایش قیمت مسکن، قیمت مسکن در منطقه6 شهرداری تهران نیز افزایش شدیدی داشته است؛ از این رو تمایل به خرید واحدهای قدیم‌تر به علت قیمت پایین‌تر نسبت به واحدهای نوساز با افزایش مواجه شده است. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت واحدهای قدیمی که طی یک ماه اخیر در منطقه6 معامله شده است خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های واحدهای قدیمی است که طی یک ماه اخیر در منطقه6 شهرداری تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

یک خانه 63متری که 29سال پیش ساخته شده است در محله امیر آباد متری 27میلیون و 231هزار تومان معامله شد. قیمت مسکن برای معامله یک واحد آپارتمان 93متری و 49سال ساخت در قائم‌مقام یک میلیارد و 830میلیون تومان بوده است.

واحدی 203متری و 44سال ساخت در آرژانتین متری 34میلیون و 418هزار تومان، یک دستگاه آپارتمان 100متری و 39سال ساخت در نصرت متری 19میلیون و 815هزار تومان، واحدی 144متری و 24سال ساخت در بهجت آباد متری 30میلیون و 374هزارتومان و واحدی 106متری و 24سال ساخت در فاطمی متری 23میلیون و 576هزار تومان معامله شد.

برای خرید یک خانه 155متری و 40سال ساخت در شیراز 7میلیارد و 500میلیون تومان هزینه پرداخت شده است. یک واحد 317متری و 49سال ساخت در یوسف آباد متری 37میلیون و 819هزار تومان و واحدی 120متری و 49سال ساخت در بلواز کشاورز متری 18میلیون و 508هزار تومان به فروش رسید.

خانه‌های قدیمی قلب تهران

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۸ ۰

    فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت