کد خبر 499133

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

نقلی‌های شمال تهران چند؟/ آپارتمان‌های زیر ۴میلیارد تومان شمال پایتخت

گزارش پیش رو به بررسی جزییات برخی از معاملاتی که طی پاییز سال جاری در شمال شهر تهران انجام شده است می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ در شمال تهران معمولا آپارتمان‌های نقلی و کوچک به ندرت معامله و عرضه می‌شود و غالب واحدها قیمت و نیز متراژ بالایی دارد؛ از این رو بالا بودن قیمت مسکن در هر متر مربع سبب می‌شود تا قیمت کل مسکن در شمال تهران نیز بالا باشد.

مناطق یک، سه و بخش‌هایی از منطقه2 و 4 جز مناطق شمالی تهران محسوب می‌شود که قیمت مسکن در هر یک از آنان متفاوت است؛ آپارتمان‌های نقلی در این مناطق متناسب با متوسط قیمت مسکن در محله مورد نظر قیمت‌گذاری می‌شود. در ادامه این گزارش به بررسی جزییات معاملات برخی از واحدهای نقلی که طی پاییز99 در شمال تهران صورت گرفته است خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی پاییز سال جاری (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های واحدهای نقلی است که طی پاییز در شمال تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

یک واحد آپارتمان 45متری و 21سال ساخت در دروس متری 45میلیون و 424هزار تومان معامله شد. واحدی 51متری و 17سال ساخت در اخیتاریه نیز متری 47میلیون و 945هزار تومان به فروش رسید.

برای خرید واحدی 42متری و 6سال ساخت در زعفرانیه 79میلیون و 365هزار تومان در هر متر مربع پرداخت شده است؛ قمت مسکن جهت معامله یک خانه 42متری و نوساز در ولنجک 84میلیون و 705هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

یک دستگاه آپارتمان 52متری و 17سال ساخت در جردن متری 64میلیون و 963هزار تومان فروخته شد. واحدی 53متری و 15سال ساخت در ونک نیز متری 37میلیون و 253هزار تومان معامله شد.

هزینه مورد نیاز جهت خرید یک خانه 59متری و 9سال ساخت در دولت 45میلیون و 790هزار تومان در هر متر مربع بوده است. همچنین یک واحد 49متری و 25سال ساخت در قلهک متری 45میلیون و 627هزار تومان فروخته شد.

index7567ق

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۶ ۰

    فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت