رونمایی واتس‌اپ از یک ترفند جدید / چطور چت‌های واتس‌اپ رو منتقل کنیم؟

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا پلتفرمز (شرکت مادر واتس‌اپ)، ویژگی جدیدی رونمایی کرد که به کاربران امکان می‌دهد چت‌های واتس‌اپ خود را بدون نیاز به آپلود آنها در فضای ابری، بین دستگاه‌ها جابه‌جا کنند.

رونمایی واتس‌اپ از یک ترفند جدید / چطور چت‌های واتس‌اپ رو منتقل کنیم؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، به‌ جای تهیه نسخه پشتیبان ‌گیری (بک آپ) و بازیابی چت‌های خود از طریق گوگل درایو، اکنون می‌توانید یک کد QR  را در یک گوشی اسکن کنید و انتقال مستقیم به گوشی دیگری که با همان سیستم عامل کار می‌کند را آغاز کنید. در واقع، این ویژگی به معنای آن است که کاربران می‌توانند بدون خروج داده از دو دستگاه و بدون خروج از واتس‌اپ، چت‌ها را منتقل کنند.

به نقل از ایندین اکسپرس؛ متا اعلام کرد که این روش علاوه بر این که خصوصی‌تر از سرویس‌های ابری است، سریع‌تر نیز محسوب می‌شود به خصوص مسئله انتقال فایلهای رسانه‌ای بزرگ مطرح باشد. روش جدید شامل چت‌ها و تاریخچه مدیا شده و تضمین می‌کند که هیچ داده‌ای در روند انتقال، از بین نمی‌رود. داده‌ها در طول این فرآیند به طور کامل رمزگذاری می‌شوند.

واتس‌اپ راه سریع‌تری برای انتقال چت در دستگاه‌ها معرفی کرد

چگونه از روش انتقال چت مستقیم جدید واتس‌اپ استفاده کنیم؟

در ابتدا، باید هر دو دستگاه را به همراه داشته باشید، به وای فای متصل شوید و موقعیت مکانی را فعال کنید. سپس در گوشی قدیمی خود به  قسمت تنظیمات (Settings)، چت‌ها (Chats) و انتقال چت (Chat transfer) مراجعه کرده و کد QR را اسکن کنید. فرآیند انتقال بلافاصله آغاز خواهد شد.

 

منبع: ایسنا
ارسال نظر
ارسال نظر