تصاویر اولیه بررسی کهکشانی جیمز وب منتشر شد

اولین تصاویر ارسالی جیمز وب شامل حدود ۲۵ هزار کهکشان است که عددی بسیار قابل توجه به شمار می رود. تصاویر ارسال شده از کوه‌ها و دره‌های مملو از ستاره‌های درخشان واقع شده در لبه منطقه ستاره‌زای جوان به نام NGC ۳۳۲۴ در سحابی کارینا است.

تصاویر اولیه بررسی کهکشانی جیمز وب منتشر شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، اولین تصاویر ارسالی جیمز وب شامل حدود ۲۵ هزار کهکشان است که عددی بسیار قابل توجه به شمار می رود. تصاویر ارسال شده از کوه‌ها و دره‌های مملو از ستاره‌های درخشان واقع شده در لبه منطقه ستاره‌زای جوان به نام NGC ۳۳۲۴ در سحابی کارینا است.

این تصویر که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب جدید ناسا در نور فروسرخ گرفته شده است، برای اولین بار مناطق نامرئی تولد ستاره ها را نشان می دهد.

تصویر سه بعدی ارسالی از جیمز وب که صخره‌های کیهانی نامیده می‌شوند، مانند کوه‌های سنگی در یک عصر مهتابی به نظر می‌رسند. در واقع، این لبه حفره غول‌پیکر گازی درون NGC ۳۳۲۴ است و بلندترین قله‌های موجود در این تصویر حدود هفت سال نوری ارتفاع دارند.

ناحیه دارای غار، توسط تابش شدید نور فرابنفش و بادهای ستاره ای ناشی از ستارگان بسیار پرجرم، داغ و جوان واقع در مرکز حباب و در بالای این ناحیه نشان داده شده است.

تلسکوپ

اینها تنها بخش کوچکی از کهکشان‌هایی هستند که تاکنون توسط این برنامه مطالعاتی شناسایی شده‌اند. در واقع طلوع عصر جدیدی در نجوم آغاز شده است زیرا جهان برای اولین بار به قابلیت های کامل تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا پی برده است.

یکی از ماموریت های اصلی تلسکوپ فضایی جیمز وب رصد برخی از کهکشان‌های اولیه جهان است و برای انجام این ماموریت باید بتواند اجرام بسیار دور را رصد کند. برای درک درست اولین مراحل تشکیل جهان، ستاره‌شناسان باید بدانند که این کهکشان‌های بسیار قدیمی چگونه ایجاد و پراکنده شده‌اند تا بتوانند ساختار جهان را در مقیاس بزرگ درک کنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
ارسال نظر