کلاهبرداری جدید و بی تفاوتی گوگل

گوگل هیچ اقدامی برای حذف یک روش جدید کلاهبرداری از حساب های تجاری شرکت امریکن اکسپرس انجام نداده است.

کلاهبرداری جدید و بی تفاوتی گوگل

یک روش جدید کلاهبرداری از سایت‌های جعلی که خود را جزو کسب و کار‌های واقعی نشان می‌دهد و با سواستفاده از حساب‌های کاربری جعلی مربوط به کسب و کار‌ها در موسسه مالی آمریکن اکسپرس از کاربران سرقت می‌کند توسط یک فعال حوزه فناوری فاش شده است.

کوری دکتورو در توئیتر اعلام کرد هنگامی که سعی کرده از یک وب سایت به نام Kiinthaila.com غذا بخرد از او کلاهبرداری شده است. او متوجه شده بود وب سایت مذکور در حقیقت جعلی است و توسط کلاهبرداران با استفاده از پلتفرم Wix ساخته شده است. Wix به افراد اجازه می‌دهد خیلی ساده هر وب سایتی را بسازند.

کلاهبرداران اینترنتی حساب‌های تجاری جعلی آمریکن اکسپرس را برای کسب و کار‌های واقعی می‌سازند و از آن‌ها برای دریافت پول از مشتریانی استفاده می‌کنند که به وب سایت‌های جعلی سفارش داده اند.

دکتورو با شرکت آمریکن اکسپرس تماس گرفت تا کلاهبرداری را گزارش دهد. اما از پاسخ آن‌ها ناامید شد. به گفته او شرکت تمایلی به تحقیق درباره این روش کلاهبرداری یا بستن حساب‌های جعلی نداشت. او اعلام کرده بود که گوگل با نشان دادن تبلیغات کلاهبرداران در صفحه نخست از نتایج جستجوی خود به جای وب سایت‌های رسمی، به گسترش فعالیت کلاهبرداران کمک می‌کند.

این روش کلاهبرداری نه تنها به سرقت مالی و از بین رفتن اعتماد کاربران منجر می‌شود، بلکه به نام و شهرت کسب و کار‌های قانونی نیز آسیب می‌رساند. نکته هشدار دهنده آن است که گوگل اجازه می‌دهد این کلاهبرداران نتایج جستجویش را دستکاری کنند و کاربران را در معرض خطر قرار می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
ارسال نظر