مشکل جدید گیمرها با ویندوز ۱۱

عملکرد دیباگینگ کارت گرافیکی باعث شده تا برخی بازی‌ها در ویندوز ۱۱ کند شوند.

مشکل جدید گیمرها با ویندوز ۱۱

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مایکروسافت تایید کرده است که ٰ ۲۲H۲ نسخه ویندوز ۱۱ باعث کاهش عملکرد گیمینگ کامپیوتر‌ها می‌شود. اخیرا بسیاری از کاربران درباره مشکلات گیمینگ نسخه جدید ویندوز ۱۱ هنگام اجرای بازی‌ها شکایت کرده‌اند آن‌ها در ابتدا فکر می‌کردند که مشکل از کارت‌های گرافیکی انویدیاست و تلاش کردند با تغییر کارت‌های خود مشکل را حل کنند، اما بعدا متوجه است که مشکل از نسخه ۲۲H۲ ویندوز ۱۱ است.

حالا خود مایکروسافت گفته است که آن‌ها به طور ناخواسته عملکرد دیباگینگ کارت گرافیکی را در نسخه جدید ویندوز ۱۱ فعال کرده‌اند و همین موضوع باعث شده تا برخی بازی‌ها تحت تاثیر آن قرار بگیریند. در حالیکه بازی‌های کامپیوتری نیز نبایستی قابلیت دیباگینگ را در نسخه ۲۲H۲ ویندوز ۱۱ فعال می‌کردند، اما متاسفانه شاهد هستیم که این قابلیت در اکثر این بازی‌ها فعال شده و ما نمی‌دانیم که چه تعداد از بازی‌های موجود در بازار با این مشکل مواجه هستند.

مایکروسافت به‌روز رسانی خودکار دستگاه‌های مشکل‌دار را متوقف کرده است و به دنبال راهکاری برای حل مشکل مذکور است. کاربران نیز مجبور هستند که بازی‌های خود را به جای نصب نسخه جدید ویندوز ۱۱ آپدیت کنند و با استفاده از گزینه “roll back” سیستم‌عامل خود را به نسخه قبلی ویندوز ۱۱ بازگردانند.

شایان ذکر است که گیمر‌ها قبلا نیز با عملکرد ضعیف گیمینگ ویندوز ۱۱ در کامپیوتر‌های مجهز به تراشه‌های‌ای ام دی مواجه شده بودند و هنوز این مشکل حل نشده است. در هر حال به نظر می‌رسد که ویندوز ۱۱ مشکل اساسی در زمینه گیمینگ دارد و مایکروسافت باید راهکاری برای آن پیدا کند.

در حالی که حدود یک سال از عرضه ویندوز ۱۱ می‌گذرد هنوز تعداد بسیار زیادی از کاربران نتوانستند این نرم افزار را روی سیستم‌های خود نصب کنند. این سیستم عامل نیاز به سخت‌افزار‌های خاصی دارد و طبق گزارش موسسه Statcounter که در ماه اکتبر منتشر شده است فقط ۱۵.۴۴ درصد کامپیوتر‌ها در سراسر جهان توانسته‌اند ویندوز ۱۱ را روی کامپیوتر‌های خود نصب کنند، این در حالی است که حدود ۷۱.۲۹ درصد از کاربران از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند و ویندوز ۷ با ۹.۶۱ درصد در جایگاه سوم قرار دارد.

ویندوز ۸.۱ با ۲.۴۵ درصد، ویندوز ۸ با ۰.۶۹ درصد و ویندوز XP با ۰.۳۹ درصد به‌ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. لازم به گفتن است که حدود ۷۵ درصد از کل بازار سیستم‌عامل‌های کامپیوتری متعلق به ویندوز است و بعد از آن macOS با ۱۵.۷ درصد و لینوکس با ۲.۶ درصد درصد جای گرفته‌اند.

در بین همه سیستم‌عامل‌ها، اندروید با در اختیار داشتن سهم ۴۲.۳۷ درصد در جایگاه نخست قرار دارد و بعد از آن ویندوز با ۳۰.۱۱ درصد، iOS با ۱۷.۶ درصد، macOS با ۶.۲۴ درصد و لینوکس با ۱.۰۴ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر