تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
در فروشگاه اپ استور بدون اطلاع کاربران رخ داد؛

افزایش قیمت برخی برنامه های اپ استور

به گفته برخی از کاربران و توسعه دهندگان، قیمت اشتراک برخی از برنامه‌ها در اپ استور به شکل خودکار افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، طبق شواهد، شرکت اپل در حال آزمایش ویژگی افزایش خودکار قیمت برنامه‌ها در فروشگاه اپ استور بدون اطلاع کاربران است.

به گزارش appleinsider، توسعه دهندگان برنامه‌ها با استفاده از این ویژگی به صورت خودکار قیمت اشتراک برنامه‌ها را بدون انتخاب مخاطبان تغییر می‌دهند. به گفته برخی از کاربران اپ استور، شرکت دیزنی پلاس بدون نظرسنجی از آن‌ها صرفا افزایش قیمت اشتراک را اطلاع رسانی کرده است. توسعه‌دهنده Max Seelemann برای اولین بار متوجه تغییر خط‌مشی App Store شد. هشدار افزایش قیمت به عنوان یک اعلان قرار گرفته و دکمه‌ای برای رد کردن آن وجود دارد. کاربران برای تغییر اشتراک خود باید گزینه بازبینی اشتراک را انتخاب کنند. در صورت عدم موافقت کاربران با تغییر قیمت ها، اشتراک آن‌ها منقضی می‌شود.

اپ استور

شرکت دیزنی در ایمیلی به توسعه دهنده Seelemann از افزایش خودکار قیمت برنامه‌ها خبر داده بود. بر اساس سیاست فعلی اپل، اعلان‌های ارسالی به کاربران درباره افزایش قیمت باید دارای دکمه موافق با قیمت جدید باشند. البته این ویژگی فقط برای تعداد انگشت شماری از شرکت‌ها مانند دیزنی پلاس فعال است. بر اساس گزارش ها، توسعه دهندگان دیگر قادر به فعال کردن افزایش قیمت خودکار در برنامه‌های خود نبودند.

اپ استور

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها