تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
کمیسیون سرمایه گذاری استرالیا هشدار داد؛

پنج سال حبس برای اینفلوئنسر‌های ناقض قوانین تبلیغات مالی

استرالیا اعلام کرد چهره‌های شبکه‌های اجتماعی در صورت نقض قوانین در زمینه مشاوره و تبلیغات مالی تا ۵ سال به حبس محکوم خواهند شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا هشدار داد که چهره‌های شاخص اینستاگرام و تیک تاک که بدون مجوز توصیه‌های مالی ارائه می‌دهند ممکن است با حبس مواجه شوند.

بر اساس این بخشنامه جدید، چهره‌های معروف شبکه‌های اجتماعی که از طریق لینک، مخاطبان را به صفحه کارگزاران آنلاین هدایت و از این طریق کسب درآمد می‌کنند، از این پس به مجوز نیاز دارند.

اینفلوئنسر‌های مالی از قدرت قابل توجهی در میان جوانانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند، برخوردارند. نظرسنجی سال پیش کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا نشان داد که یک سوم استرالیایی‌های ۱۸ تا ۲۱ ساله یک نفر را در رسانه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند و ۶۴ درصد دیگر نیز رفتار خود را بر اثر پست‌های این چهره‌های شاخص مالی تغییر داده اند.

محبوبیت این چهره‌ها که به «فینفلوئنسرها» معروفند باعث شده که سبک زندگی مجلل آن‌ها به کام افراد خوش بیاید و جمعیت جوانان را شیفته سبک زندگی خود کند. این شخصیت‌ها تصاویری از ماشین‌های اسپرت و قایق‌های تفریحی خود منتشر می‌کنند و از این طریق جمعیت هدف را به دنیای پیچیده سرمایه گذاری سوق می‌دهند.

ماه گذشته نیز یک نهاد ناظر در انگلیس خواستار احتیاط در مورد استفاده از چهره‌های معروف شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی محصولات مالی شد و اعلام کرد که شرکت‌ها باید قبل از تبلیغ دادن به آنها، مشاوره‌های حقوقی لازم را انجام دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها