تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
آیا می دانستید؛

در تلفن‌ های همراهتان طلا وجود دارد!

چند وقتی است که گفته می شود درون گوشی های هوشمند طلا وجود دارد، با حقیقت میزان طلا در گوشی موبایل و وزن آن کاملا آشنا خواهید شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرفوری، گوشی های موبایل هوشمند در دنیای امروزه، دارای فناوری نوین و بسیار پیچیده ای می باشند که در مقایسه با گوشی های یک دهه گذشته بسیار متفاوت و خاص تر شده اند که میزان تکنولوژی آنها را شاهد هستیم و اگر کمی واقع بینانه به این زمینه نگاه کنیم، شاید تکنولوژی به کار رفته در گوشی های هوشمند را ما در یک دهه گذشته بر این باور بودیم که چنین تکنولوژی که امروز شاهد آن هستیم را شاید دو دهه آینده قابل رسیدن میدانستیم.

اما خوشبختانه در حال حاضر خیلی سریع به این میزان تکنولوژی رسیدیم و بدون شک در زندگی هر یک از ما موثر بوده است چرا که از آنها در هر زمینه ای استفاده می کنیم و در فرایند روزمره جهانی هم تاثیر بسزایی داشته است.

برای مثال تصور کنید شما از محیط خانه یا محل کار می توانید مبالغی را بصورت اینترنت انتقال دهید و با حتی می توانید بدون هر ترافیکی غذاهای موردنظر خودتان را سفارش دهید و یا هر کار دیگر!

اما لازم به ذکر است که در کامپیوترها و لپ تاپ ها، به میزانی طلا به کار برده می شود و بنابراین در گوشی های هوشمند که توانایی انجام برخی از کارهای مختص کامپیوترها را دارند نیز باید به میزانی طلا در آنها به کار رفته باشد و این حقیقت تنها در گوشی های هوشمند خلاصه نمی شود و بلکه در گوشی های قدیمی نیز وجود دارد و استفاده شده اند.

به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این گزارش شما را با حقیقت میزان طلای موجود در گوشی های هوشمند آشنا سازیم. همراه ما باشید.

همان گونه که میدانید برخی از اجسام رسانای برق هستند و برخی دیگر رسانای برق نیستند و از آنجاییکه گوشی های موبایل یک وسیله الکترونیکی هستند، چنین واقعیتی اشتباه است که در گوشی های هوشمند هیچ رسانای قدرتمندی مانند طلا و نقره به کار نرفته است! در اصل شما چه ساده ترین گوشی و چه گران ترین گوشی بازار را خریداری کرده باشید، دارای رسانای قدرتمند است.

اگر شما در مورد بازاریابی طلاهای کشف شده جدید مطالعه کنید، حتما می توانید متوجه این شوید که سالانه میزان زیادی از طلاهای تازه کشف شده توسط شرکت های الکترونیکی خریداری می شوند و سپس آنها را تبدیل به قطعات مورد نیاز می کنند. از این رو این شرکت ها سالانه 10 درصد از طلای استخراج شده را خریداری می کنند!

مقدار طلای بکار رفته در گوشی موبایل چقدر است؟

بدون شک پاسخ این سوال در تمام گوشی ها یکسان نیست و لزومی بر این نیست که حتما در تمام گوشی ها به یک میزان از این فلز رسانای قدرتمند استفاده شود! بطور کلی میزان طلای به کار رفته در میان کامپیوترها و گوشی ها متفاوت است. اما اگر شما به دنبال پاسخ حدودی این سوال در گوشی های هوشمند لازم به ذکر است که در هر گوشی موبایل 1/35 گرم طلا وجود دارد. این بدین معناست که میزان طلای 35 گوشی، حدودا 1 گرم می باشد.

درست است که میزان طلای به کار رفته خیلی زیاد نیست اما این میزان برای هر گوشی کافی است چرا که طلا یک فلز رسانای منعطف و نرم است. از این برخی از افراد هستند که بیزینس آنها استخراج طلای به کار رفته در گوشی های است!! اما توجه داشته باشید که در طول سال در تمامی کشورها کلا 3000 تن طلا کشف می شود و اگر بخواهیم این میزان طلا را از گوشی های هوشمند استخراج کنیم تنها 1 یا حداکثر 2 ماه طول می کشد!!! با این حال این صنعت سود آور است و در اصل چیزی شبیه به یک تجارت می باشد که گاها می تواند به طبیعت نیز کمک کند!

چرا در گوشی های موبایل از طلا استفاده می شود؟

بجز طلا سایر فلزهای رسانا نیز وجود دارند که می توانند در گوشی های هوشمند به عنوان جایگزین طلا استفاده شوند. اما چرا از طلا در این زمینه استفاده می شود؟! بطور کلی چرخه عمر مدرن تلفن های هوشمند و رایانه ها برای اکثر مصرف کنندگان جهانی حدودا چیزی نزدیک به 2 سال می باشد. اما برخی بر این باورند که خیلی بهتر است تا نقره را جایگزین طلا کرد!

این واقعیت اشتباه است چرا که نقره در هنگام قرار گرفتن در معرض هوای آزاد می تواند اکسید شود! پس به همین دلیل استفاده از طلا عقلانی ترین راه می باشد و اطمینان بیشتری نسبت به نقره دارد. جالب است بدانید که در گوشی های امروزی بجز طلا و نقره، 60 نوع فلز دیگر نیز وجود دارند که وقتی کنار یکدیگر قرار می گیرند، می توانند بهترین فعالیت را داشته باشند و از میان این 60 فلر، 12 نوع آن هیچ جایگزینی وجود ندارد.

منبع: خبر فوری
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها