تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
روسیه هشدار داد؛

خطر سقوط برای ایستگاه فضایی بین المللی

همزمان با هفدهمین روز جنگ در اوکراین و تشدید روز افزون تحریم های غرب علیه روسیه، رییس سازمان فضایی این کشور امروز (شنبه) هشدار داد که تحریم های غرب ممکن است به سقوط ایستگاه فضایی بین المللی بینجامد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از دمیتری راگوزین نوشت که تحریم های اخیر می تواند در فعالیت راکت های این کشور که وظیفه خدمات رسانی به ایستگاه را بر عهده دارند، اختلال ایجاد کرده و در نتیجه بخش روس این سازه 500 تنی که به تصحیح مدار آن کمک می کند، تحت تاثیر قرار گرفته و متعاقباً روی خشکی یا دریا سقوط کند.

راگوزین پیشتر اعلام کرده بود که در پی تصویب تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه، همکاری های این نهاد با اروپا در حوزه پرتاب فضاپیما از گویان فرانسه به حالت تعلیق در می آید.

به گفته این مقام، روسیه کارمندان خود را نیز از این قلمرو فرانسه در آمریکای جنوبی فرا خوانده است.

کشورهای غربی در پی تهاجم روسیه به اوکراین تحریم‌هایی «گسترده و شدید» را علیه این کشور اعمال کرده اند.

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه دوشنبه (۲ اسفند) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

پوتین بامداد پنجشنبه (۵ اسفند) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از "عملیات ویژه" در شرق اوکراین خبر داد و ساعاتی بعد از آن نیز مسکو اعلام کرد که مراکز نظامی را در این همسابه غربی هدف قرار داده‌ است.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها