تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

فیلترینگ روسیه بر شبکه های اجتماعی

برخی اخبار حاکی از آن است که روسیه توئیتر را محدود کرده است. روز گذشته نیز ساکنان روسیه از اختلال در استفاده از اینستاگرام خبر داده بودند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اخبار رسیده از روسیه حاکی از محدود شدن شبکه اجتماعی توییتر از ظهر امروز در این کشور است.  روز گذشته نیز ساکنان روسیه از اختلال در استفاده از اینستاگرام خبر داده بودند.

به نظر می رسد، محدود سازی این شبکه های اجتماعی به دلیل کاهش تبادلات اطلاعات در بین کاربران فضای مجازی با شدت گرفتن جنگ بین کشور روسیه و اوکراین باشد.

لازم به ذکر است؛ در ابتدای سالجاری نیز سازمان دیده بان اینترنت روسیه (روس کومنادزور) در بیانیه ای اعلام کرد توییتر در اول آوریل یک کنفرانس ویدیویی با رگولاتورهای روسیه داشت و اکنون محتوایی که به اشاعه فعالیتهای غیرقانونی یا هرزنگاری می پردازند را با سرعت بیشتری حذف می کند.

این رگولاتور در اقدامی که نگرانی‌ها نسبت به تشدید کنترل اینترنت را برانگیخته بود، ماه گذشته سرعت دسترسی به محتوا در توییتر را کند و تهدید کرده بود اگر محتوای مورد نظر مقامات روسیه را حذف نکند، ظرف مدت یک ماه به طور کامل مسدود خواهد شد.

روس کومنادزور اعلام کرد کندی سرعت دسترسی به توییتر تا ۱۵ ماه مه ادامه خواهد داشت تا این سرویس شبکه اجتماعی فرصت حذف محتوای بیشتر را داشته باشد.

در آن زمان توییتر در این باره اظهارنظر نکرد، اما پیش از این درباره تلاش‌ها برای محدود کردن مکالمات آنلاین ابراز نگرانی و اظهار کرده بود اجازه نمی دهد پلتفرمش برای ترویج فعالیتهای غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت روسیه فشار بر این شبکه اجتماعی را به دلیل پست‌هایی که به زندانی شدن الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین اعتراض داشتند، تشدید کرده است. فیس بوک، تلگرام، تیک تاک و گوگل همگی با تهدید جریمه در صورت عدم حذف محتوای درخواست شده از سوی مقامات روسیه روبرو هستند.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها