کد خبر 583983

اقدامات معاونت علمی برای تولید محصولات کاربردی علوم شناختی

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در حوزه علوم شناختی تمرکز بر تولید محصول در این حوزه را از رویکردهای ستاد علوم شناختی دانست و گفت: با ایجاد زیرساخت‌هایی اولین شتابدهنده این حوزه تشکیل شد و توانست محصولاتی در این حوزه را تولید و به بازار عرضه کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کمال خرازی در مراسم رونمایی و داوری ۴ محصول حوزه علوم  شناختی که در محل معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد، هدف نهایی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی را توسعه محصولاتی دانست که در نهایت به محصولی تاثیرگذار تبدیل شود، دانست.

وی افزود: در این راستا ما بعد از توسعه نیروهای انسانی و تربیت متخصصان در حوزه شناختی در زمینه توسعه محصول تمرکز کردیم.

خرازی، توسعه دانش شناختی برای استفاده مردم از محصولات ملموس برای رفع مشکلات مرتبط را از دیگر اهداف ستاد علوم شناختی عنوان کرد و یادآور شد: طی سال‌های اخیر مقدمات فعالیت شتابدهنده‌ها نیز در ستاد فراهم شده است و به واسطه اقدامات این شتابدهنده‌ها، ایده‌ها به محصول تبدیل می‌شوند که خوشبختانه در ستاد علوم شناختی به این موضوع اهمیت داده شده است.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در زمینه علوم و فناوری‌های شناختی، با تاکید بر اینکه این ستاد از ایجاد شتابدهنده‌ها حمایت کرده تا استارت‌آپ‌های بیشتری تشکیل شوند، ادامه داد: اکنون اولین شتابدهنده مورد تایید این ستاد توانسته از چند تیم حمایت کند که مقدمات تولید محصول فراهم شود و به دست مردم برسد.

ارسال نظر