کد خبر 578767

احراز هویت گوگل دو مرحله‌‌ ای می شود

شرکت گوگل به‌زودی قابلیت ورود به حساب کاربری با یک کلیک یا همان لاگین با پسورد را حذف و روش جدید احراز هویت دو مرحله‌‌ای را جایگزین می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای‌اقتصاد، شرکت گوگل به‌زودی قابلیت ورود به حساب کاربری با یک کلیک یا همان لاگین با پسورد را حذف و روش جدید احراز هویت دو مرحله‌‌ای را جایگزین می‌کند. این روش جدید از تاریخ ۱۸آبان (۹ نوامبر) به‌منظور ایجاد یک لایه حفاظتی بیشتر برای ورود به حساب‌‌های کاربری گوگل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

گوگل طی بیانیه‌‌ای در این‌باره نوشت: برای سال‌‌ها، گوگل در خط‌مقدم نوآوری در سیستم احرازهویت دو مرحله‌‌ای بوده که یکی از مطمئن‌‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به حساب‌‌ها و شبکه‌ها محسوب می‌شود. سیستم احراز هویت دو مرحله‌‌ای هنگامی ‌‌قوی عمل خواهد کرد که کاربر از ترکیبی از «چیزی که می‌‌داند» مانند پسورد و «چیزی که در اختیار دارد» همانند گوشی یا یک رمز امنیتی، برای احراز هویت دو مرحله‌‌ای استفاده کند.

برای استفاده از روش احراز‌هویت دو مرحله‌‌ای به ترتیب این مراحل را طی کنید: پس از عرضه قابلیت سیستم احراز‌هویت دو مرحله‌‌ای، ابتدا باید از طریق وارد‌کردن پسورد، وارد حساب کاربری گوگل خود شوید، سپس باید شماره موبایل خود را وارد کنیم. یک پسورد یک‌بار مصرف از طریق متن، تماس صوتی یا اپلیکیشن موبایلی گوگل برایتان ارسال می‌شود و پس از دریافت این رمز، باید آن را در نوار لاگین وارد کنید.

برخی از کاربران پیشتر استفاده از سیستم احرازهویت دو مرحله‌‌ای را برای ورود به اکانت گوگل خود آغاز کرده‌‌اند، با این حال از تاریخ ۹نوامبر این روش برای تمامی‌‌حساب‌‌های گوگل فعال خواهد شد و کاربران برای دسترسی به حساب خود، باید از این شیوه برای ورود استفاده کنند.

این روش به‌منظور افزایش امنیت اکانت‌‌ها در برابر حملات احتمالی هکرها طراحی شده است. در این فرآیند که از رمز عبور و شماره موبایل استفاده می‌شود، این اطمینان را به کاربر می‌دهد که هکرها حتی در صورت دسترسی به رمز عبور آنها، قادر به نفوذ به حساب کاربریشان نخواهند بود. در واقع برای ورود به حساب کاربری، هکرها باید به کد ارسال‌‌شده روی گوشی کاربر نیز دسترسی داشته باشند.

ارسال نظر