کد خبر 578060

آلفابت در یک قدمی پیوستن به کلوب دو تریلیون دلاری‌ها

آلفابت که شرکت مادر گوگل است در آستانه تبدیل شدن به سومین شرکت آمریکایی است که به ارزش بازار دو تریلیون دلار دست پیدا می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ارزش سهام شرکت آلفابت امسال تحت تاثیر بهبود هزینه برای تبلیغات دیجیتالی و رشد کسب و کار ابری، ۶۹ درصد رشد کرده است و روز پنج شنبه برای سومین روز متوالی افزایش یافت و تنها ۲۹ میلیارد دلار با رسیدن به ارزش بازار دو تریلیون دلار فاصله داشت. تاکنون تنها اپل و مایکروسافت در آمریکا توانسته اند به این ارزش بازار دست پیدا کنند.

آلفابت امسال در میان بزرگترین شرکتهای فناوری آمریکایی از نظر میزان فروش، بهترین عملکرد را داشته است و انتظار می رود ارزش سهام این شرکت به دلیل ارزش ارزانتر و نرخ رشد بالاتر نسبت به همتایانش، رشد بیشتری پیدا کند.

پیش بینی می شود فروش شرکت آلفابت امسال ۴۰ درصد افزایش پیدا کند که سریعترین رشد در یک دهه گذشته خواهد بود و برخلاف سایر همتایان وابسته به درآمدهای تبلیغاتی مانند اسنپ و توییتر است که در خصوص درآمدشان هشدار داده اند. در کلوب غولهای فناوری، انتظار می رود مایکروسافت شاهد رشد کمتر از نیم درصدی درآمدش در سال مالی جاری باشد.

این درخشش برای آلفابت راحت و بدون ریسک نبوده است. افزایش نرخهای بهره در دو ماه گذشته، ارزش سهام فناوری را تحت فشار قرار داده و صعود سهام را با چالش روبرو کرده است. بانک مرکزی آمریکا آغاز روند تعدیل برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه را اعلام کرده است که پیش از این باعث سرازیر شدن پول به سمت بازارهای سهام به خصوص سهام فناوری شده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل هم در این میان با تفحص ضد انحصارطلبی روبروست. وزارت دادگستری آمریکا و گروهی از ایالتها از این شرکت به دلیل سوءاستفاده از موقعیت برترش در فضای جست و جوی اینترنت شکایت کرده اند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این ارقام برای ما معنی دارد و قابل فهم نیست ما حتی فروش نفت کشورمون رقم 29 میلیارد دلاری که رقم خورده آن شرکت برای رسیدن به قله است هم نمی باشد!